Düzce Kırım Türkleri Derneği’nden geleneksel iftar

Düzce Kırım Türkleri Derneği’nden geleneksel iftar
10.04.2022 - 13:05
Özel Haber

   Düzce Kırım Türkleri Derneğinin geleneksel iftar yemeği bu yılda kalabalık bir katılımla gerçekleşti.

   Hacı Dayı Taç Restaurant'da gerçekleşen iftar yemeğine, Vali Muavini Gürbüz Saltuk, Düzce İl Sivil Toplumla ilişkiler müdürü Cengiz Şahin, Düzce Belediyesi meclis üyesi ve Belmek koordinatörü İlknur Bahar, Kadın emeği merkezi koordinatörü Sibel Gün Çabuk, Adapazarı Kırım Türkleri Derneği yöneticileri ile Düzce Kırım Türkleri Derneğinin üyeleri kalabalık blr katılım sağladılar. 

   İftardan önce Düzce Kırım Türkleri Derneğinin faaliyet ve çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Dernek basın sözcüsü Nuri Çetin, derneğin 2021 yılı çalışma ve ziyaretleri ile ilgili bilgiler aktardı.

   İftarın sonunda Dernek üyelerinden Abdullah Özbulat tarafından iftar duası yapıldı, vefat eden büyükler anıldı. 

   Her yıl olduğu gibi, bu yılda Merih Üstüner'in muhteşem yorumu ile Kırım Türküleri konuklarla birlikte söylendi.

   Yemeğin sonunda hatıra fotoğrafı çekilerek geceye son verildi.

   Dernek yönetimi tarafından geceyle ilgili yapılan açıklama şöyle; “Düzce'nin en aktif ve faal sivil toplum kuruluşlarından olan Düzce Kırım Türkleri Derneği Birlik ve beraberlik duyguları içerisinde önümüzdeki günlerde de toplumsal faaliyet ve çalışmalarına devam edecektir.

   Yaklaşık 150 kişiye varan davetli topluluğunu en güzel şekilde ağırlayarak, nefis lezzetler sunan Hacı Dayı Taç Restaurant işletme sahibi Sayın Erdoğan Bıyık beyefendiye ve lokanta personeline, Düzce Kırım Türkleri Derneği adına teşekkür ediyor, çalışma ve faaliyetlerinde kolaylıklar, başarılar diliyoruz.”

   (Haber : Nuri Çetin) 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.