SENİ BEN ÇOK SEVDİM

  • 4.03.2024

   Önce kara bulutlar gökyüzünü kapladı. Sonra gökyüzü yarıldı. Derken yağmur bardaktan boşalırcasına yağmaya başladı. Pencereden ortalığı kasıp kavuran rüzgârın eşliğinde yağan yağmuru izlerken birden sana yazmayı düşündüm. Her yağmur yağdığında hep sana yazmayı istemişimdir zaten. O gün bugünmüş. Biliyor musun, sözcükler yazıya döküldüğünde inci taneleri gibi durudur. Bundan ötürü sana olan sevgimi yazıya dökmeye karar verdim. Sürçü lisan edersem affımı dilerim. Affımı dilerim inci tanem.

   Ortalığı çınlatan kahkahalarım seninle birlikte olmaktan duyduğum mutluluğumun göstergesi olsun. Gözyaşlarımdan dökülen damlalar seni ne kadar çok sevdiğimin kanıtı olsun. Senin adın geçtiğinde yüreğimin küt küt atması sana olan bağlılığımın sesi olsun. Sallana sallana yürürken sağ kolunu havaya kaldırıp avucunu açarak çenesinin altına dayayıp öpücükler yollayan küçük çocuklar gibi sana yolladığım öpücükler, sana olan sevgimin güvencesi olsun.

   Yazdığım her sözcük sana olan sevgimi işleyen tümcelere dönüşsün. Tümceler sel gibi akan satırlara dönüşsün. Satırlara dönüşen her tümce seni bana anlatsın. Seni bana anlatan tümceler yüreğimi ısıtsın. Sözcükler ısınan yüreğimin alevi olsun.

   Damarlarımda dolaşan kan sana olan sevgimle beslensin. Kök salsın sevgim yaşarken seninle birlikte. Olmaz olsun ayrılık sana olan sevgim yüreğime müebbetle hapsolurken.

   Grev yaparken işçiler fabrikalarda, 8 Mart'ta yürürken emekçi kadınlar, kutlarken dünya halkları 1 Mayıs'ı alanlarda, tarih yazarken barikatlarda direnenler aklımda hep sen varsın. Yaşamak direnmektir. Direnirken insanlık onuruna yaraşır bir yaşamı geçerli kılmak için aklımda hep sen varsın. Direnmek sevdalım, sana olan bağlılığımın nişanesi olsun.

   Varlığın yüreğimi kasıp kavuruyor. Bir çöl fırtınası gibi yüreğimi sarsıyorsun. Önümü göremiyorum yüreğimde estirdiğin fırtınadan. Suyu sever gibi sevdim seni. Kana kana içiyorum. Yokluğun susuzluğun öbür adı. Seni sevmek bir yaşam boyu mutlu olmak demek. Demiri tavında dövmek demek. Seni sevmek ilmek ilmek işlemek demek sevdayı. Memleketim, seni ben çok sevdim.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.