14 Mart Tıp Bayramı

  • 15.03.2023

   Deprem bölgesinde yitirdiğimiz doktor arkadaşlarımızı saygıyla selamlıyorum...

   Tüm doktorlarımızın yaşamlara nasıl dokunup, bizlere can verdiklerini hepimiz yaşayarak bilmekteyiz...

   Bir annemiz bir de doktorlarımız bize yaşam hakkını hiç düşünmeden verenlerdir..

*

   Ben bir kanser hastası olarak bunu çok yakından yaşayıp, doktorlarımın bana geri verdikleri yaşamın ne kadar yaşanılası olduğunun mutluluğuyla, tıp bayramlarını kutluyorum..

   Yaşamlarımız için teşekkür ediyorum

   Ben bir teşekkürü de kanser tedavi merkezini memleket Düzce ye kazandıranlara edeceğim...

  Ben bu hastalığın, ne kadar yorucu, uzun soluklu, “kanserim” dediğiniz zaman “aman dağlara taşlara diyerek” tahtalara vuranların, size bir öcü gibi acıyarak bakanların dayanılmaz acısını yaşayarak doğallaştıranlardanım...

   Tedavinin yorucu yolculuğunu memleketlerinde yapmalarını isteyen bireylerden biriyim...

   Bunun lüks olarak algılanmasını, iki adım ötede tedavi olunmasının istenmesini, kolaycı davranılmaması gerektiğini anlayamayan biriyim...

   Tek bir insanın yaşam hakkının gereği tedavi edilme hakkı olmasına inanan biriyim..

   Bu savunmamın kendi tedavi edilme hakkımla ilgisi yok... Bunu gereğince en olanaklı bir şekilde çok sevgili doktorlarımla başarmış biriyim.. Bu mücadelemin “reklam” gibi acımasız yapılan ithamla da ilgisi yok. . Bu bir insan yaşam hakkının mücadelesidir...

*

   Bizlerin sesini duyarak, kanser tedavi merkezini memlekette yaşama geçiren yöneticilere teşekkür ediyorum...

   Sevgili Funda Şerifoğlu, sevgili Nigar Çakar ve de sevgili Onur Özlü bu sesimize ilk duyan ve yanıt olarak tedavi merkezini, memlekete kazandıran hanımefendilere sonsuz teşekkürler sevgiyle anıyorum kendilerini..

   Tedavi merkezimizin başarılı Onkoloğu Dr. Onur Eşbah hanımefendiye de, yaşamımızı umutlu yollara çıkardığı için teşekkür ediyorum, tüm hasta yoldaşları adına..

*

   Kemoterapi tedavisiyle yetinmeyen bu hastalık, radyoterapi tedavisiyle taçlandırılmak ister...

   Bu yaşamsal talep için de, bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlara teşekkür ediyorum..

   Sayın milletvekilimiz Ayşe Keşir Hanımefendiye, Sayın Valimiz Cevdet Atay Beyefendiye, Sevgili Belediye Başkanımız Faruk Özlü Beyefendiye, Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Yasin Yılmaz Beyefendiye,

   Ve de çok sevgili Fatih Melih Maradit kardeşime, Düzcemize kazandırdıkları tedavi merkezimiz için teşekkür ediyor, sevgiyle selamlıyorum..

*

   14 Mart gibi tüm doktor arkadaşlarımızı andığımız bir günde, yaşamsal önemi olan memleketin bu kazanımı için teşekkür etmek, benim için bir onurdur..

   “Düzce’ye bir şey yapılmaz, vazgeçin bu sevdalardan” diyen umutsuz söylemlere karşı, çok güzel bir yanıttır bu tedavi merkezi..

   Yaşadıkça umut hep var olacaktır...

   Umutla mücadelede sürecektir...

   Umut ve sevgimle..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.