Bakan açıkladı: 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL kredi desteği geliyor

Kabine toplantısından sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Göktaş, "Başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak" dedi.

Bakan açıkladı: 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL kredi desteği geliyor
17.01.2024 - 14:41
Güncelleme 17.01.2024 - 14:43
Haber3

   Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu’na başvuru süreci çalışmalarını ve hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, “Programın ekonomik destek kısmı ile başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak” dedi.

   Bakan Göktaş, Kabine toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

   “Bakanlık olarak başvuru sürecine dair arka plan çalışmalarını ve hazırlıklarını tamamladık. Hazine ve Maliye Bakanlığının yönetmelik hazırlıkları sürüyor. Programın ekonomik destek kısmı ile başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak. Bu fonla Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin geleceğine yatırım yapacağız. Gençlerimizi, evlilik süreçlerinde destekleyecek, onları sosyal risklerden korumaya yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti sunacağız. Fonun ilk uygulamasını deprem bölgesinden başlatacağız. İlerleyen süreçte ise tüm gençlerimizi kapsayacak şekilde bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız.

'YARDIM TALEPLERİ SİSTEM ÜZERİNDEN BİZE ULAŞIYOR'

   4.4 milyon vatandaşı sosyal yardımlara muhtaç ettiler” iddialarına da değinen Bakan Göktaş, “Bu iddialar tamamen gerçek dışıdır. Sosyal yardımlardan faydalananların yüzde 82’si çalışamayacak durumda olan vatandaşlar. Afet ve acil durumların ortaya çıkardığı olumsuz etkileri azaltmayı amaçlayan tek seferlik yardımlar da bu rakamın içinde yer alıyor. Yardım talepleri 4 dakika içerisinde sistem üzerinden bize ulaşıyor. Daha önce bu süre 30 günü buluyordu” diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.