Benzin ve motorine çifte indirim

Brent petrol fiyatlarındaki aşağı yönlü hareket sonrasında benzin ve motorine çifte indirim geldi. İşte 8 Şubat Çarşamba itibariyle güncel benzin ve motorin fiyatları..

Benzin ve motorine çifte indirim
8.02.2023 - 14:38
Haber3

   Brent petrol fiyatının 2023 yılının başında yaşadığı sert düşüş sonrasında yeniden 90 dolara doğru hareketlenmesiyle 2023 yılına da zam yağmuru ile giren akaryakıt fiyatlarında motorine indirim, LPG'ye zam geldi. Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları bir aşağıya bir yukarı hareket etmeye devam ediyor.  

   Hatırlanacağı gibi 2022 yılı başında benzinin litre fiyatı 12,91 TL, motorinin litre fiyatı ise 12,76 TL seviyesindeydi. 2023 yılının ilk gününden itibaren başlayan zam yağmuru sonrasında benzinin güncel fiyatı 22 TL'ye, motorinin fiyatı ise 24 TL'ye dayanmıştı.

   Bugünden geçerli olmak üzere motorin grubunda 1,15 TL indirim gerçekleşti. Benzin grubunda da bu gece itibarıyla fiyatlar geriledi. Benzindeki indirim ise 1,37 TL oldu.

   LPG fiyatlarında ise bir değişim olmadı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.