Erdoğan: Sıkıntıya düşen olduysa helallik istiyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz" dedi.

Erdoğan: Sıkıntıya düşen olduysa helallik istiyoruz!
14.05.2021 - 15:26
2

   AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin teşkilatlarıyla video konferans yöntemiyle bayramlaştı.

   Erdoğan bayramlaşmanın ardından tam kapanma sonrası normalleşme planına ilişkin açıklamalarda bulundu.

    Erdoğan, sıkıntıya düşen tüm vatandaşlardan 'helallik' istedi

   Erdoğan, "Niyetimiz, mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir" ifadelerini kullandı. 

   Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

   "-Vaka, ağır hasta ve vefat sayılarındaki belirgin düşüşle gördük, görüyoruz. Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz. Bu konudaki detayları kabine toplantımızın ardından milletimizle paylaşacağız.

   -Niyetimiz mayıs ayı sonuna kadar ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayı itibariyle tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz. Milletimin şundan emin olmasını istiyorum. Salgının ülkemize sirayet ettiği günden beri aldığımız tedbirlerin, kısıtlamaların tek amacı 84 milyon vatandaşımızın her birinin sağlığını, hayatını, geleceğini korumaktır. Mecbur olmadığımız hiçbir tedbire başvurmadık, başvurmayacağız.

   -Amacımız dünyanın tamamiyle birlikte yaşadığımız bu sıkıntılı sürecin en az hasarla atlatılabilmesini sağlamaktır. Üretim tarafında bunu başardığımızı memnuniyetle görüyoruz.

   -Hiçbir vatandaşımızın kendini sahipsiz hissetmemesi için devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek sosyal destekleri ciddi oranda artırdık. Salgın döneminde vatandaşlarına ve etkin sosyal destek sağlayan ülkeler arasında yer alıyoruz.

   -Pek çok gösterge ülkemizi aydınlık yarınların beklediğine işaret ediyor. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız sürece bizi bekleyen güzel günlere ulaşmamıza hiç kimse mani olamayacaktır".

   (Haber3)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Yagiz81
  Yagiz81
  14.05.2021 19:09

  En cok dokunan da gecen gun paylasilan haber oldu kisa calisma odenegi alan isci kendisi istifa etse bile issizlik maasi tazminat alabiliyor denildi. Ben isyerimde hakarete ugradgm icin ve calisma saatelrinde mesai almadan fazladan clstigim icin istifa ettim hicbir odenek alamiyorum neden ben insan degilimiyim mahkemeye verecekmisim o sekilde sonuca gore maas almayi hakkedebilirmisim mahkeme 2 sene suruyor suan esimin eline bakiyorum beni bu duruma dusurnlere hakkimi helal etmiyorum

 • Esnaf 81
  Esnaf 81
  14.05.2021 18:27

  Siyasî demeclerle bu milletin esnafın ne karnı doydu nede sağlığı yerinde odalaramiza tesk.e okadar sertlerimizi ve bu yapılanların uygun olmadığını haykirarak her türlü sosyal medya birebir ifadelerimizle belirtti nafile şu an ki durum esnaf sıkıntı ve büyük bi ekonomi ruhsal psikoloji içinde bunun atlatılması zor alt tabakayı dinlemiyorsunuz odaları bile dikkate almadınız milletin devlete ve ona bağlı sosyal toplum birlikleri ve derneklere güveni bitti.bundan sonra Allah Kerim hayırlısı.