CHP'li Yavuzyılmaz, TMSF başkanı ve kurul üyelerinin aylık maaşlarını açıkladı!

  • 7.04.2021 15:30
  • (0)
  • Abone ol

CHP'li Deniz Yavuzyılmaz, TMSF Başkanı'nın aylık 45 bin 813 lira, yönetim kurulu üyelerinin ise 43 bin 522 lira maaş aldığını açıkladı. Yavuzyılmaz, "Görevleri sona eren üyelere, ilave 2 yıl boyunca her ay bu tutarda maaş ödenmeye devam ediyor" dedi.

CHP'li Yavuzyılmaz, TMSF başkanı ve kurul üyelerinin aylık maaşlarını açıkladı!

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı ve yönetim kurulunun ne kadar maaş aldıklarını ortaya koydu.

   Yavuzyılmaz’ın genel kurul raporlarında yer alan bilgilerden yola çıkarak açıkladığı rakamlara göre, TMSF Başkanı aylık 45 bin 813 TL, kurul üyeleri de 43 bin 522 TL maaş alıyor.

   Yavuzyılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

   "TMSF Başkanı ve Kurul Üyelerinin aylık maaşlarını tespit ettik. Bir bulmacayı daha çözdük.

   Aylık ödenen tutarlar: TMSF Başkanı: 45.813,54TL Kurulu Üyeleri: 43.522,86TL

   Ayrıca görevleri sona eren üyelere, ilave 2 yıl boyunca her ay bu tutarda maaş ödenmeye devam ediyor."

 

TMSF Başkanı ve Kurul Üyelerinin aylık maaşlarını tespit ettik. Bir bulmacayı daha çözdük.

Aylık ödenen tutarlar⬇️

TMSF Başkanı: 45.813,54TL
Kurulu Üyeleri: 43.522,86TL

Ayrıca görevleri sona eren üyelere, ilave 2 yıl boyunca her ay bu tutarda maaş ödenmeye devam ediyor. pic.twitter.com/J5cjggNT6s

— Deniz Yavuzyılmaz (@yavuzyilmazd) April 6, 2021

 

TURKCELL'DEKİ AK PARTİLİ BÜROKRATLARIN GELİRLERİNİ DE AÇIKLAMIŞTI

   CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı'nın yılda 250 bin avro, yönetim kurulu üyelerinin 100 bin avro gelir elde ettiğini açıklamıştı.

   Twitter hesabından açıklama yapan Yavuzyılmaz, Turkcell Genel Kurul tutanaklarında dayandırarak yaptığı paylaşımda şunları söylemişti: "Turkcell Yönetim Kurulundaki (YK) AK Partili bürokratların maaşlarını ortaya çıkardık. YK Başkanı yıllık net maaşı 250.000 Avro, YK Üyelerinin yıllık net maaşları 100.000 Avro! 2010'da belirlenen bu tutar, bugüne kadar aynen devam."

   (BirGün)

  • Abone ol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.