VİZYON

  • 16.12.2020

 

    Geçen hafta neredeyse tüm ana akım medya haber bültenlerinde Düzce konuşuldu. Türkiye’nin en kirli havasının Düzce’de olduğu uzun bir haberle tüm ülkeye ilan edildi.

   ​Gazetemiz “Burası Düzce” için hiç sürpriz olmayan bu haberi bizler zaten yıllardır gazetemizde zaten ısrarla işliyoruz.

   “Havan batsın Düzce” diye yıllardır zaten haykırıyoruz. Sırf bu haberleri yaptığımız için yıllardır neredeyse şehirdeki gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarıyla ters düştük. Valilerle ters düşüp kavga ettik. İktidar partisi il başkanlarıyla kavga ettik. Tüm kavga ve gazetemize yönelik baskılara rağmen ısrarla hava kirliliğini işlemeye devam ettik.

​   Şimdi artık Düzce’nin hava kirliliği tüm ülkenin bildiği ve üstü kapatılıp gizlenemeyecek kadar da büyük bir sorun olarak şehri yönetenlerin önünde duruyor. Böyle olunca da şehrimizi yönetenler sanki bu olaydan yeni haberi olmuşçasına hemen kolları sıvayıp çalışmalara başladı. Anında toplantı haberleri yerel basına servis edilip ÇÖZECEĞİZ imajı veriyorlar.

​   Yerel basına baktığınız da Düzce’nin hava kirliliğiyle ilgili olarak ACİL koduyla Milletvekillerinden Belediye başkanlarına, Validen oda temsilcilerine herkes hummalı bir “SÖZDE” çalışma içerisine girmiş gözüküyor.

   ​Şimdi buradan şehrimin tüm insanlarına sesleniyorum.

​   Sevgili Düzceliler, bu daha iyi günleriniz. Şimdi az da olsa hava alabiliyorsunuz. Bir zaman sonra Düzce’de hiç nefes alamayacaksınız. Çünkü Düzce’nin belki de tek hava koridoru olan Yığılca bölgesine bir çimento fabrikası kuruldu. Hem Yığılca’nın güzelim yeşil ormanlarını yok edecek, hem de bacasından çıkan çimento tozunu Düzce’ye Pompalayacak.

   ​Yetti mi derseniz, tabii ki yetmedi. Çimento fabrikası yetmezmiş gibi, Hecinler köyüne katı atık bertaraf tesisi kuruldu. Yakında çöpler burada yakılıp elektrik üretilecek ama bilin bakalım tesisin bacasından çıkan duman nereye gidecek? Tabii ki Düzce ovasına!..

   ​Yetti mi derseniz, yetmedi. Hani o gösterişli törenle Düzce’ye alınan o şehir içi minibüsleri var. Tam 104 adet dizel yakıtlı minibüs. Hepsinin egzozunu düşünün ve 104 adedini yan yana getirip Düzce’ye bıraktığı egzoz gazının yaratacağı kirliliği bir hayal edin. Üstelikte doğal gazlı çevre kirliliği yapmayan belediye araçları garajlarda çürümeye terk edilmişken. Eğer böyle giderse önümüzdeki günlerde Düzce de kimse nefes alamayacak.

​   Peki, tüm bunları doğa harikası yeşil Düzce’ye kim yaptı, diye soru elbet gelecek. Sorunun cevabını siz zaten biliyorsunuz da bende buradan tekrar söyleyeyim 65.Türkiye Hükümeti Bilim ve sanayi Bakanı Dr. Faruk Özlü.

   ​Biz Düzceliler olarak Düzce’ye belediye başkanı seçtik zannedip kendisinden hizmet beklerken kendisi meğer kitap yazmakla meşgulmüş. Düzce ülkede havası en kirli il olduğu haberleri ile çalkalanırken, şehrin neredeyse tüm billboardların da kendisi Düzceliler’e kitabını sergilemekle meşguldü.

   Sayın Bakan ne yazmış kitabında;

   ‘Türkiye’nin Vizyonu bu kitapta!’

   Havanız batsın Sayın Özlü havanız batsın!

   İlk önce Hava Kirliliği Şampiyonu yaptığınız, bir zamanların Yeşil Düzce' sine vizyon katın, sonrasında ülke vizyonunu düşünürsünüz...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • hasan uysal
    hasan uysal
    20.12.2020 01:39

    sayın talat bey gerçekleri ne güzel ifade etmişsiniz gerçekten düzcede vizyon sorunu var bu sorunu bakanlık yapmış faruk özlü bile başaramaz nedeni icraat yapması düzceye vizyon projeler yatırımlar çekmesi lazım düzcede 5 yıldızlı otel varmı kardüzü kurugölü tanıyan efteniyi bilen konuralpi keşfeden vizyon sahibi yetkililer düzceyi yönetmeli koltuk işgali düzceye vizyon deger katmaz nokta

Resmi İlanlar