Caymaz: Düzce hala gelişemedi!

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Düzce'nin il olmasının 22'nci yılı dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Caymaz: Düzce hala gelişemedi!
9.12.2021 - 16:46
Haber Merkezi

   DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Düzce'nin il olmasının 22'nci yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada "Düzce'nin hala gelişemediğini" belirterek şu ifadeleri kullandı:

   "Düzce, 12 Kasım 1999 depreminin ardından 9 Aralık 1999 tarihinde ‘Kanun Hükmünde Kararname’ ile il statüsüne geçti. 1999 yılından 2021 yılına kadar geçen 22 yıl içinde 5 yerel seçim sürecinde 4 belediye başkanı görev yapmıştır. Tüm bu dönemlerde görev yapan belediye başkanları da Ak partidendir.

   Düzce, 1999 depremlerinin hemen sonrasında il statüsüne geçirildiği için yıkılmış bir kentte öncelikli olarak yapılaşma ve imar konularının ele alınması gerekirdi.  Ne yazık ki aradan geçen 22 yıla baktığımızda bu sorunun hala aşılamamış olduğunu görüyoruz. Özellikle 'İmar Barışı'  adı altında topluma sunulan kaçak yapılaşma affı ile sağlıklı yapılaşma mümkün olmamıştır. İmar affı ile  denetimsiz, mühendislik hizmeti almamış yapılar yasal hale getirilmiştir. Hazine, para toplayabilmek adına mühendislik hizmeti olmayan yapılar yasal zemine oturtulmuş oldu.  Mühendislik, mimar ve şehir planlama hizmetleri olmaksızın kaçak yapılaşma olağanlaştırılmıştır. 

   Yapılaşmanın yanı sıra, Düzce'nin yol haritası denilebilecek, tarım, sanayi, eğitim, yerel hizmetlerde de ne yazık ki istikrar görülemiyor. Düzce'nin uzun vadeli gelişme planları bulunmuyor. Aynı partiden olmasına rağmen, Düzce belediyesinin her dönemde farklı projeler geliştirmesi bunun bir örneğidir". 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.