Er, selzedelerin sorunlarını genel merkezde anlattı!

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Akçakoca’da yaşanan selde evleri zarar gören vatandaşların sorunlarını İYİ Parti Genel Merkezine anlattı.

Er, selzedelerin sorunlarını genel merkezde anlattı!
2.12.2021 - 17:30
Haber Merkezi
1

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Akçakoca’da yaşanan selde evleri zarar gören vatandaşlar için Beyciler Mahallesi’nde yapılması planlanan TOKİ evlerinin kendilerine 2 yıl geri ödemesiz 18 yıl ise eşit ve faizsiz olarak parayla satıldığını ifade eden selzedelerin sorunlarını genel merkezde dile getirdi. 

   Sel felaketinde evlerini kaybeden Esma Hanım, Yenice ve Uğurlu Köyü sel mağdurları, TOKİ’nin kendileri için Beyciler Mahallesi’ne ev yapmasına ve yıkılan evleri karşılığında yapılacak olan evden geri ödeme talep etmelerine  tepki gösteriyor. İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’i ziyaret eden selzedeler, konuyla ilgili destek istediler. En bugün selzedelerin bu mağduriyetlerini görüşmek üzere İYİ Parti Genel Merkezine giderek, selzede köylülerin mağduriyetlerini genel merkeze iletti. Konuyla ilgili İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın  Aralık ayı içinde bu köylere giderek vatandaşları yerinde dinleyeceğini belirtti.
 
   Er, “Dün Akçakoca İlçe Başkanımız Behçet Alkan Lokum ile birlikte sel felaketi yaşayan Esma Hanım, Uğurlu ve Yenice köylerindeki mağdur vatandaşlar partimizi ziyaret etti.  Evlerini selde kaybeden vatandaşlar için TOKİ Düzce Beyciler Mahallesi’nde konut yapacağını duyurmuş. Selzede köylülerimize siz topraklarınızı terk edin, afette kaybettiğiniz konutlarınız karşılığında da para vererek sizi ev sahibi yapalım denilmiş. İnsanlar evlerini kaybettiği için zaten mağdur olmuşken, bir de topraklarından uzaklaştırılmak isteniyor. Üstelik kaybettikleri evleri içinde yenisi için kendilerinden para talep ediliyor” dedi. 

   Dün selzede vatandaşları dinleyen Başkan Er, konunun aciliyeti ve önemine binaen,bugün konuyu Genel Merkezde görüşmek üzere Ankara’ya gitti. Genel Başkan Meral Akşener'e ve Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’a konuyu ileten Er, “Sayın Genel Başkanımız ve Sayın vekilimiz Düzce’yle yakından ilgileniyor. Afetzede vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini kendilerine ilettim. Sayın vekilimiz Aralık ayı içinde Akçakoca’ya gelerek mağdur vatandaşlarla bizzat görüşecek ve akabinde konuyu TBMM’inde gündeme getirecek” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ramazan kap
    Ramazan kap
    3.12.2021 18:04

    Esmahanım köylülerin haksız mesnetsiz bir şekilde yaşamla olan bağlarını kesmeleri dayatılıyor. Bunu şiddetle reddediyoruz. Direneceğiz. Halkız Haklıyız Yeneceğiz