Keskin'in 'çıt yok' sözlerine Çakar'dan cevap: Bununla itham etmesi trajikomik!

İyi Parti Düzce Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ender Çakar, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin'in "kameralar, meclis salonunu terk ettiği zaman, hiç kimseden çıt yok" sözlerine cevap vererek, "bizi bununla itham etmesi trajikomik" dedi.

Keskin'in 'çıt yok' sözlerine Çakar'dan cevap: Bununla itham etmesi trajikomik!
11.11.2021 - 17:41
Haber Merkezi
7

   İyi Parti Düzce Belediye Meclis Üyeleri ve İyi Parti Düzce Teşkilatları adına açıklama yapan İyi Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ender Çakar şunları söyledi;

   "AK Parti il başkanı Mustafa Keskin, "Baktığımız zaman; özelikle İYİ Parti grubu, mecliste özellikle kameralar açıkken çok güzel ithamlarda bulunuyorlar. Ama kameralar, meclis salonunu terk ettiği zaman, hiç kimseden çıt yok. Bu bir şov! Olmamış şeyleri, olmuş gibi gösterme çabası içerisindeler" demiş.

   Buna mukabil biz de kendisinin bu anlaşılmaz açıklaması ile alakalı olarak şu hususları kamuoyunun ve kendisinin dikkatine sunuyoruz:

   1- Belediye meclis oturumlarının tamamı video ile çekilerek kayıt altına alınmaktadır, yani konuşacaksak mecburen kameralar açıkken konuşmak zorundayız.

   2- Meclis oturumu bittikten sonra bizlerden nasıl bir "çıt" bekliyor anlamadık.

   3- Olmamış şeyleri olmuş gibi göstermek kendilerinin mahir olduğu bir konu, bizi bununla itham etmesi trajikomiktir. 

   Örnek vermek gerekirse millet bahçesi adıyla tekrar açılan İnönü parkı ve Avni Akyol parkında "milletin bahçesini millete verdik, müstecirleri çıkardık" diyorlardı, peki öyle mi oldu?

   Hayır.

   İki park arasındaki yol kaldırılıp, iki park birleştirildiği halde eskiden olan yeşil alandan daha az yeşil alan kaldı. Bu söylediğim hava fotoğrafları ile ispatlanabilir.

   İki park yol kaldırılıp birleştirildiği halde eskiden parklar içindeki yapılaşma kadar yapılaşma tekrar yapıldı. İnönü parkına çapraz şekilde kocaman bir bina yapıldı ve parkın muhtelif yerlerine 4 adet büfe konuldu. Bu söylediğim hava fotoğrafları ile ispatlanabilir.

   Eskiden parklar müstecirlerin elindeydi ama en azından İstanbul caddesi üzerindeki kaldırım vatandaşın kullanımındaydı, şimdi kaldırımı da elektrikli bisiklet şarj ünitesi kisvesi altında müstecire verip büfe yaptılar, yetmedi 2 tane dev şemsiye ile oturma grupları koydular, vatandaşın kaldırımı da kalmadı.

   "Bu büfelere işletme ruhsatı verdiniz mi?" dedik. "İşletme ruhsatı verdiyseniz kapı numaralarını nasıl ürettiniz?" dedik.

   "İşletme ruhsatı yoksa elektrik aboneliğini nasıl aldılar?" dedik

   "Olimpiyat kavşağının olduğu yere yeni bir isim verdiniz, belediye kanununa göre meclis onayı olmadan yapamazsınız" dedik.

   "Yeşilay için talep edilen arsa park alanı, ilköğretim okulunun yanı, mahalle içine yapmayın" dedik.

   Bunları konuştuk şov mu yapmış olduk, söylediklerimizin hangisi olmamış şeyleri oldu gibi göstermek?

   Biz bunları belediye başkanına sorduk, madem siz konuştunuz. Hadi bu söylediklerimize belediye başkanı yerine siz cevap verin.

   Kameralar açıkken cevap verseniz de olur.

   Biz ise Düzce İyi Parti olarak Düzce’de hiç birşeyin eskisi gibi olmaması için çok çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • Düzceli..
  Düzceli..
  12.11.2021 19:45

  Yapımı 20 yılını bile doldurmamış binaları yıkıp, ana caddeyi dördüncü kez kazdıklarında, " Halkın olanı halka vereceğiz " dediklerinde umutlanmış tık.. Koydukları uyduruk ve rengi ile Düzce'nin makus talihini simgeleyen büfe ve üç beş masa ile sukut-i hayal yasadık.. Evet, görünen o ki, Sayın Özlü Düzce'nin en büyük hayal kırıklığı olmaya aday..

 • Düzceli..
  Düzceli..
  12.11.2021 19:44

  Bir toplumun hafızasını, geçmişini, kültürünü önemsemeyen zihniyet.. Bizim kültürümüzde insanlar karşılıklı çayını kahvesini içip sosyalleşmek ister.. Düzce'de doğup büyüyenlerin çoğu biri ile randevulaşırken belkide en çok verdikleri adres ti, Park gazinosu.. Keleş bir dönemine kadar milli içeçeğimiz çay hiç fahiş fiyata satılmamış tı.. Eski parkın Düzce de en son yıkılması gereken Düzce'nin ayakta kalan simgesel son binasını yıkıp üç kuruşluk rant sevdasına kurban ettiler..

 • Düzceli..
  Düzceli..
  12.11.2021 19:40

  15 Temuz parkındaki kafenin işletmeciye verilmesi sonrası, oranın Alkolikler, fuhuş ve uyuşturucu ile anıldığı haberi, küllüm yalan oraya haftada en az iki gün arkadaşlarla giderdik.. İşletme ve çalışanların kalitesi tartışılmaz.. Ben arkadaşlarım sevdiklerimle karşılık oturacağım parkımdaki masalarımı istiyorum.. Ben Ortadoğudan gelenler gibi sıra ile oturup geçenleri gözler pozisyonda oturmak istemiyorum.. Ben kahvelerde ki çay fiyatlarında çayımı içmek istiyorum..

 • Düzceli..
  Düzceli..
  12.11.2021 19:38

  Halkın olanı halka vereceğiz sloganı sonrası, Eski lisenin " 15 Temuz parkı " oradaki belediyenin işlettiği, nezih güzel kafeyi kapattılar.. Sonrasında mütareke basınında bir haber.. Çağ kebap Düzce de.. Bir baktık ki, o güzel kafeye birine vermişler.. Sipariş üzere yazan, algı operasyonları yapan biri de yerel de yazmış.. " İşletmeci orayı, fuhuş, alkoliklerden, uyuşturucu kulananlardan kurtarmış.." Vay beee.. Devletin kolluk kuvvetleri yerine işletmeci..

 • Murat
  Murat
  12.11.2021 18:30

  Iyi parti tam bir regülatör yani düzenleyici..düzcenin hayrına yapılan işlere saygı duyuyor ama ben yaptım oldu zihniyetinede tamamen karşı..bu durum onları süratle iktidara taşıyor..

 • düzcenin şahini
  düzcenin şahini
  12.11.2021 11:41

  Al birini vur ötekine gibi gördüm sizi nedense. :)

 • remzi
  remzi
  12.11.2021 11:32

  muhalefet yapıyorsunuz yapmasına ama önce il başkan yardımcınıza daha kibar paylaşımlar yapmayı öğretin. sanki bir elinizde sopa var görüntünüz var. üstelik henüz iktidar bile değilsiniz.