Caymaz'dan isim değişikliğine tepki: Hamit Kaplan'ın anısına saygısızlık!

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Olimpiyat Kavşağı'nın isminin Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesine tepki gösterdi.

Caymaz'dan isim değişikliğine tepki: Hamit Kaplan'ın anısına saygısızlık!
3.11.2021 - 16:03
Haber Merkezi
1

   Olimpiyat Kavşağı'nın isminin Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesine bir tepki de DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz'dan geldi.

   Değişikliği, "Rahmetli Kaplan’ın anısına yapılmış bir saygısızlık" olarak tanımlayan Caymaz, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

   "Yıllardır Düzce’nin tanıtımına katkı sağlayan ve Olimpiyat Şampiyonu Hamit Kaplan’ın hatırasını taşıyan “Olimpiyat Kavşağı” isminin Düzce’nin hatrı sayılır ailelerinden olan Sancaklı Ailesi’nin soyismi ile değiştirilmesi kararın uygulanış biçimi itibariyle yakıştıramadığımız bir girişimdir. Ayrıca şehrin kimliğine dokunulması itibariyle de Rahmetli Kaplan’ın anısına yapılmış bir saygısızlıktır. 

   Ayrıca mevcut meclis üyeliği olan Sayın Sancaklı’nın görev süresi devam ederken ailesinin isminin, ailenin de böyle bir talebi olmamışken verilmesi talihsiz bir karar olmuştur. Olimpiyat Kavşağı Düzce’nin simgelerindendir ve ismi değiştirilmemelidir.

   Biz DEVA Partisi Düzce İl Teşkilatı olarak yapılan bu tür uygulamaları doğru bulmuyoruz. Böyle uygulamaların meclis kararı ile yapılması gerekirken hukuk ve etik dışı olarak uygulanmasını doğru bulmuyoruz. Verilen kararlarda önce Düzce düşünülmelidir, vatandaşın tepkisinin ne olacağı istişare edilmelidir. “Yaptım, oldu” mantığıyla alınan her karar önce Düzce’mize zarar verir.

   Ayrıca konunun önümüzdeki ayda Belediye Meclisi’ne geleceği ve “Meclis kabul etmezse kaldırılır” söylemi de oldukça talihsiz bir açıklamadır.

   Düzce’ye konulan her taşta vatandaşın hakkı vardır.

   Kavşağa konulan tabela da vatandaşın cebinden çıkan vergiler ile yapılmıştır. Kimsenin vatandaşın parasını henüz alınmamış, alınması da uygun olmayan bir kararla çarçur etmeye hakkı yoktur.

   Umuyoruz ki yetkililer bu yanlıştan bir an önce döner ve yıllardır “Olimpiyat Kavşağı” olarak anılan bölge hakettiği isim ile anılmaya devam eder".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Murat
    Murat
    3.11.2021 19:16

    Chp yönetimi sizin görüşünüz nedir.. dilinizi mi yuttunuz..binlerce düzcelinin sıkıntı duyduğu bu olaya niçin suskun kalırsınız..