Bir tepki de Kıbrıs'tan: İsmin değişmesi anlamsız!

Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, Olimpiyat Kavşağı'nın isminin Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesiyle ilgili bir açıklama yaparak "İsminin değişmesini anlamsız buluyoruz" dedi.

Bir tepki de Kıbrıs'tan: İsmin değişmesi anlamsız!
2.11.2021 - 15:47
Haber Merkezi

   Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, Olimpiyat Kavşağı'nın isminin Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesine tepki gösterdi.

   Kıbrıs, ismin değişmesini anlamsız bulduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

   "Öncelikle 3 ay ara ile 2 büyük Deprem afeti yaşamış,herşeye rağmen geleceğe umutla bakmış, özverili, vefalı ve de herşeyin en iyisine layık saygıdeğer hemşehrilerimi sevgiyle hürmetle muhabbetle selamlıyorum.

   Evelemeden, gevelemeden net anlaşır bir dille Düzcemize anonim bir şekilde  mâlolmuş "Olimpiyat kavşağı" isminin değişmesini anlamsız buluyoruz.

   Bu hem Semih Kıbrıs olarak benim şahsi fikrim hemde 12 kişilik ekibimle bu kısa süreçte 10bin küsür hemşehrimizin katıldığı anketimizin sonucu.Bu mini anket sonucu %90 hemşehrimiz uygun görmediğini bildirdi.Zira en az 50 yıldır acı tatlı anılarla herkesin hafızalarına kazınmış bu anonim mevkinin isim değişikliği kolay kabul edilemez olması da çok doğaldır.Bu değişikliği  anlamsız buluyoruz.

   İllaki isim değişecek yerler aranıyorsa İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi referandumla halka sorularak değiştirilebilir.

   Diğer yandan bu kavşağa ismi verilen Sancaklı ailesi,Ticari Grubu hiç şüphesiz Düzcemizin önemli degerlerindendir.

   Düzcemize katkılarını anmak adına çok sayıda isimsiz yerler var oralara Sancaklı ismi verilebilir.Verilmelidir de.

   Yeni belediye başkanımız eski bakanımız Dr.Faruk Özlü arkadaşımız elinden geleni yapıyor bunu görmezden gelemeyiz.Hizmetlerine elbette teşekkür ediyoruz.

   Tüm Düzceliler biliyor bende Belediye Başkanlığına taliptim.Bu yerel secim süreçinde 16 proje sundum bunlar birer göstergeydi.Iyinin iyisi olacağız dedik. "Yeni modern Düzce için gelişimle DEĞİŞİM zamanı" ana sloganımızdı.Eğer nasip olsaydı DEĞİŞİM'den kastettiğimiz Logo,Kavşak,Cadde,sokak isimleri değildi.Düzcemizin makus talihini,gençlerimizin geleceğe güvenle bakmasına engel uygulamaları,İstihdam daraltıcı faaliyetleri,kişi başına düşen gelirleri artırmaya engel çalışmaları değiştirmekti.Örnek vermem gerekirse Dumansız fabrikalar,Bilişim Vadileri,Bilişim köyleri,Yüksek Teknoloji uygulayacak merkezler oluşturmak,Hızlı Tren vb.uygulamalara imza atmakdı.

   Hiçbir zaman Düzcemden kopmadım.Düzcemin derdiyle hemhal oldum, Düzcemin derdini dert eyledim.Hatırlarsanız Pandeminin ilk günlerinde Düzcemizde Maske eksikliğini tespit ettik.Hemen acil olarak ikiyüzbin adet maskeyi Ankara'dan getirip talep eden herkesin kapısına ücretsiz teslim ettik.Bu manada Düzce ve Düzcelileri ilgilendiren her konu benim ilgi alanım, ihtisas alanımdır.Kamu yönetimini,toplam kalite yöntemlerinin hem Mekteplisiyim,hemde yıllardır sahadayım halkla içiçeyim Alaylıyım.İşte bu çerçevede halkın içinden biri olarak,halkın nabzını da ölçerek diyoruz ki bu tür isim değişiklikleri pek uygun görülmeyip anlamsız nitelendirilmektedir" 
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.