Er'den 'bina giydirmesi' açıklaması: Düzcelinin talebi gerçek sorunların çözümüdür!

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yapılan bina giydirmeleri ve peyzaj harcamalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Er'den 'bina giydirmesi' açıklaması: Düzcelinin talebi gerçek sorunların çözümüdür!
27.09.2021 - 13:45
Haber Merkezi

   İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi tarafından yapılan bina giydirmeleri ve peyzaj harcamalarıyla ilgili açıklama yaparak, “Vatandaşın ihtiyacı Düzcelinin talebi görsellik ve hatta israfa yönelik harcamalar değil; var olan “gerçek” olan sorunlarının çözümüdür” dedi.

   İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’nin yıllardır süren, hatta kronik hale gelmiş sorunları olduğunu belirterek, “Zamanın ruhu vardır. Zamanın ruhuna uygun hareket etmek, yaptığınız işin özü kadar önemlidir .Yapılan iş, proje veya yatırım ne olursa olsun zamanın ruhuna uygun değil ise “doğru” kavramı ile ilişkilendirilemez. Düzce’nin yıllardır süren, hatta kronik hale gelmiş sorunları vardır. Mütemadiyen dile getirdiğimiz içme suyu, kanalizasyon, hava kirliliği, trafik ve gelir dağılımındaki adaletsizlik başta olmak üzere bir çok temel sorun çözüm beklemektedir. Milletvekilleri dönem dönem seçilmekte, belediye başkanlarının birisi gidip diğeri gelmektedir. Sonuç ise Düzcelinin sorunlarının hala çözüm beklemesidir” dedi.

    Gıda fiyatlarındaki artış, enflasyon ve geçim sıkıntısının Düzcelilerin belini büktüğünü belirten Er, “Vatandaşlarımız büyük sıkıntılar ile baş başa bırakmıştır . Kış gelmektedir. Doğalgaz fiyatları bir yandan kömür fiyatları öte yandan halkımızı kara kara düşündürmektedir. Elektrik faturaları Düzcelinin sorunlarına sorun katmaktadır. Vatandaş evini geçindirme noktasında büyük zorluk çekmekte, devletinin ve yerel yönetimlerin desteğini beklemektedir. Durum bu iken, İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak, yapılan bina giydirmeleri, peyzaj ve görsel ağırlıklı yapılan harcamaları, milyonlarca lira ödenip yapılan restoranları yanlış gördüğümüzü kamuoyunun dikkatine sunarız. Vatandaşın ihtiyacı Düzcelinin talebi görsellik ve hatta israfa yönelik harcamalar değil; var olan “gerçek” olan sorunlarının çözümüdür. Şu an kentimizde yaşananlar ve yapılanlar “zamanın ruhuna uygun” değildir. Yöneticilerimizi vatandaşlarımızın gerçek ihtiyaçlarını görmeye ve çözüm üretmeye davet ediyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.