CHP'de bir aday daha belli oldu!

CHP Düzce Olağanüstü İl Kongresi'nde Semih Cemşit'in ardından İl Başkanlığına aday olan ikinci isim Saim Aksöz oldu.

CHP'de bir aday daha belli oldu!
25.09.2021 - 14:53
Haber Merkezi

   3 Ekim 2021 Pazar günü yapılacak olan Olağanüstü İl kongresinde CHP'nin ikinci adayı da belli oldu. İl Başkanlığına aday olan ikinci isim Saim Aksöz oldu. Aksöz bu gün parti binasında resmi açıklamasını yaparak "Bu yarışta ben de varım" dedi.

   Saim Aksöz’ün adaylık açıklaması şu şekilde; "İlimizde yaşanan görev den boşalmalarla ilgili, genel merkezimizin aldığı karar doğrultusunda, hep beraber 21 eylül de merkez ilçe kongremizi yaptık.

   Şimdi sıra 3 ekim pazar günü yapacağımız il kongremizde, bu kongre süreci başladığında, örgütümüzün birçok üyesini ziyaret edip istişarelerde bulundum, iş ve aş öncelikli sorunların başında geliyor. 40 senedir devlet kadrolarından uzak, bulabilen asgari ücretli işlerde üniversite mezunlarının vasıfsız elaman olarak çalışmaktalar.

   Üyelerimizin, iktidara yürüyen partimizde umutları had safhada. Beklentilerin çok üst düzeyde olduğunu gördüm. Partililerimiz türkiye genelinde iktidara yürüyen partimizin düzce örgütü hakkında pekde olumlu izlenimleri yok.

   Merkez ilçe ve ilde yaşanan yönetim boşlukları üyelerimizde ve seçmenlerimizde moral bozukluğu yaratmıştır. Yaptığım bu istişarelerde birbiriyle uyumlu, uzlaşı ve ortak akılın hakim olduğu yönetimler olması gerektiğini söylediler.

   Böyle bir ortamda bir çok üyemiz bu uzlaşıyı yapabileceklerden bir tanesinin ben olduğumu,aday olmam konusunda istemde bulundular. Bu istişareler sonucunda bugün burada chp düzce il başkanlığına adayım.

   Bu adaylığa ben Şaziye köyünde Beyköyünde. Doğanlı köyünde Kabalak köyünde, Kazıkoğlu mahallesinde Aziziye mahallesinde Ağa köyünde, birçok köy ve mahallede, Gölyaka'nın Yunus efendi köyünde Gümüşova Cumayeri Kaynaşlı Yığılca ve Akçakocada üyelerimizle beraber karar verdim.

   İlk günkü heyecanım bugünkü bilgi, deneyimim ve tecrübemle tüm Cumhuriyet Halk Partisi Düzce örgütünün adayıyım. Ekibimle ve ilçe başkanlarımızla beraber chp örgütünü ayağa kaldıracağız. Muhtemelen 2022 kasım ayında erken genel seçim olacağı söyleniyor. Hep beraber bu seçimlere partimizi hazırlamak asli görevimizdir.

   Önümüzde bir yıl var. Düzce merkez ve ilçelerinde tüm mahalle ve köylere 2-3 kez ayak basmadık yer. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Bizler çıkacak tüm milletvekili adaylarına eşit uzaklık ve yakınlıktayız. Bizim milletvekili adayımız, kiminle bir fazla oy alırız, bizim adayımız odur. Bu aday bizim bireysel olarak sorunlarımız dahi olsabizim milletvekili adayımız odur.

   Biraz da ilimizden bahsedelim. Ne yazık ki Düzcemiz doğru yönetilmiyor. Adeta savruluyor. AKP'nin Türkiye'de uyguladığı beton ekonomisi, yerelde yani Düzcemiz dede harfiyen uygulanıyor.

   Uzağa gitmeye gerek yok. bu binadan çıkın İstanbul Caddesi'nin halini görün. İnsanlar yeşile hasret, hafızalarımıza olan yeşil düzce maalesef beton Düzce olmuştur. Maksat Düzcemize ve ülkemize hizmet etmekse, gerisi tefarruattır.

   Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Belediye Başkanının farkındalık yaratacağına inancımız tamdır. İktidar partisi bu söylediklerimize hayal diyebilir. Onlara tavsiyem Eskişehir ilimizi ziyaret etmeleridir. Hayal mi gerçek mi yerinde görürler.

   İl başkanımızın pandemi kuralları gereği konuşmamızı kısa olması uyarısını dikkate alarak. Önümüzdeki bir buçuk yıl çalışma programını ve projelerimizi kongre konuşmama bırakıyorum… Bu vesile ilede tüm halkımıza aşı olmaya davet ediyoruz.

   Özetle;

   1. Chp iktidarında iş ve aş sorunumuzu çözülecek.

   2. İktidar olanakları üyelerimize tabanımıza adaletli şekilde yansıtılacak.

   3. Görevde kaldığımız sürede yönetimde izleyeceğimiz ana kural ortak akıl ve uzlaşı olmazsa olmazımızdır.

   Tüm Cumhuriyet Halk Partisi örgütünü ve Düzce halkını kucaklayan bir yönetim olacağız. Bizler ekibimle hep beraber, Düzce'de 40 yıl sonra milletvekili çıkaran İl başkanı ve il yönetim kurulu olmak istiyoruz. Bu konuda çok istekliyiz, arzuluyuz. Tek hedefimiz milletvekili çıkartmak.
İl başkanlığı makamında otururken Mustafa Kemal Atatürk'ün il başkanı olduğumu hiçbir zaman unutmayacağım. AKP'nin tozunu atmaya geliyoruz.

   3 Ekim Pazar günü görüşmek üzere, sevgiyle ve sağlıkla kalın".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.