CHP'den Caboğlu'na yanıt: Düzce'de muhalefet değil, iktidar sorunu vardır!

CHP Düzce İl Başkanı Basri Karslıoğlu, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu'nun basında yer alan "CHP sahaya çıkmıyor, İyi Parti'ye alan açıyor" açıklamasına cevap vererek, "Sorunları çözemedikçe, Cumhuriyet Halk Partisine bahaneler sıralayarak kendinizi savunmayı artık bırakın" ifadelerini kullandı.

CHP'den Caboğlu'na yanıt: Düzce'de muhalefet değil, iktidar sorunu vardır!
15.09.2021 - 12:16
Güncelleme 15.09.2021 - 12:18
Haber Merkezi
1

   MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu basında yer alan bir açıklamasında "CHP sahaya çıkmıyor, İyi Parti'ye alan açıyor" ifadelerini kullanmıştı.

   CHP Düzce İl Başkanı Basri Karslıoğlu, Caboğlu'na cevap vererek, "Şunu belirtmeliyiz ki Düzce'de muhalefet değil, iktidar sorunu vardır. Tam 20 yıldır Düzce’nin hiçbir sorunu çözülmediği gibi, belediyenin tüm gayrimenkulleri satılarak, yaklaşık 500 milyon lira borçlandırılmıştır" şeklinde konuştu.

   Karslıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Sayın İlhami Caboğlu İyi Parti ile aralarında olan rekabete, Cumhuriyet Halk Partisini neden dahil ettiğini bilmemek ve bir anlam verememekle birlikte, şunu belirtmemiz gerekir ki, bizler şuan partimizin il ve ilçe başkanlıklarının seçimini yapmakla görevlendirilmiş bulunmaktayız.

   Geçtiğimiz haftalarda İlçe Başkanlığımızın kongresini yaparak yeni yönetimi oluşturmuş bulunmaktayız. 3 Ekim 2021 Pazar günü ise İl Başkanımızı ve yönetimini seçeceğiz. Her zaman olduğu gibi Düzce’nin sorunlarını dile getirmeye de devam edeceğiz.

   Şunu belirtmeliyiz ki Düzce'de muhalefet değil, iktidar sorunu vardır. Tam 20 yıldır Düzce’nin hiçbir sorunu çözülmediği gibi, belediyenin tüm gayrimenkulleri satılarak, yaklaşık 500 milyon lira borçlandırılmıştır.

   Sayın belediye başkanımız var gücü ile bir şeyler yapmaya çalışıyor bunun farkındayız. Lakin 20 senedir ihmal edilmiş bir ilin sorunlarının,3-5 senede çözülebilmesi için hükümet tarafından ciddi mali destek alması gerekmektedir.

   Göreve geldiğinden bu yana 2,5 sene geçmesine rağmen, daha bir parkın açılışı dahi yapılamamıştır.

   Bizler Sayın başkanımıza Düzce’nin hayrına gördüğümüz her konuda, gerekli desteği vereceğimizi aktardık da verdik de.

   Sayın Caboğlu, Düzce’yi Cumhur ittifakı yönetiyor diyor, ben de kendisine şu soruyu soruyorum.

   Düzce yaşanılabilen iller sıralamasında kaçıncı sırada? Bizler çok iyi bilmekteyiz ki ,genel sıralamada 43,ekonomide 65, eğitimde 42 sırada. Yani Cumhur ittifakının yönettiği Düzce tamda bu konumda.

   Peki bu durumda Düzce’nin geri kalmasının nedeni Cumhuriyet Halk Partisi mi ? 

   Düzce’nin onca çözülecek önemli sorunu varken, elinizden bir şey gelebiliyorsa, lütfen sorun çözmeye odaklanınız.

   En önemli sorunlardan birisi ise Allah göstermesin, olası yaşanacak yeni bir Depremde hasarlı binaların, Düzce’nin başına neler getirebileceği. Bu konuda çözümler hazır mı? Bir büyük depremde ilimizde nasıl bir kaos yaşanacaktır bunu hiç düşündünüz mü?

   Eğer Cumhur ittifakı iseniz, bu binaları elden geçirip yüksek katlıları olması gerektiği gibi,3 kata indirirseniz bir Düzceli olarak size minnettar kalacağım. Daha bunun gibi çok ciddi sorun var ihtiyaç duyarsanız size bizzat aktarmak isterim.

   Cumhuriyet Halk Partisi her zaman ülkenin sorunlarını yakından takip eden, önerleri sıralayan bir partidir ama çözmesi gereken taraf maalesef iktidar partisidir. Sorunları çözemedikçe, Cumhuriyet Halk Partisine bahaneler sıralayarak kendinizi savunmayı artık bırakın".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • CHP nereye gidiyorsun
    CHP nereye gidiyorsun
    16.09.2021 08:23

    Başkan capoğlu doğru demiş CHP herkesi küstürülüyorlar sonra adam yok ne milletvekili ne belediye başkanı adayı olacak hatta görevden alınan Haluk DEMİR başkanın yerine insan yok bulunamıyor aday çıkmıyor yazık yazık dev çınarı sahipsiz bıraktılar genel merkezin hatası hata yapmasalardı şu an yıllar sonrası CHP Düzce den milletvekili olacaktı