Er'den Fiskobirlik Kavşağı eleştirisi: Düzce halkı neye, nasıl güvensin?

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, "Düzcelilere bir garip 'yol hikayesi’ anlatacağız" diyerek Fiskobirlik Kervan Kavşağı'ndaki süreci anlattı.

Er'den Fiskobirlik Kavşağı eleştirisi: Düzce halkı neye, nasıl güvensin?
7.09.2021 - 14:51
Güncelleme 7.09.2021 - 14:57
Haber Merkezi

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Bugün ise İyi Parti Düzce Teşkilatları olarak Düzcelilere bir garip 'yol hikayesi’ anlatacağız” diyerek, Fiskobirlik Kervan Kavşağında yaşanan süreci anlattı. Er, “Belediyemiz ve Sayın Dr. Faruk Özlü tarafından vaat edilen, tarih verilen ama ya hiç gerçekleşmeyen veya verilen tarihte tamamlanamayan ‘plansızlık’ serimizi halkımıza anlatmaya devam edeceğiz” dedi. 

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Fiskobirlik Kavşağını eleştirerek, “Düzce’nin en önemli kente giriş noktalarından biri olan ve Fiskobirlik kavşağı olarak bilinen alanda trafik yoğunluğu sebebi ile halkımız büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmaktadır. Sinyalizasyon ile çözüldüğü algısı yaratılan kavşakta ne yazık ki sadece sinyalizasyon ve sınırlı düzenleme yapılmış ama yoğunluk artarak devam etmiştir. Çözüm üretmek bir yana halk adeta kaderi ile baş başa  bırakılmıştır” dedi. 

"Viyadük inşaatının yapılmayacağı sinyali verildi"

   Er, sözlerine şöyle devam etti: "Oysa ki Düzce Belediye başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü, başkan adaylığı döneminde 23 şubat 2019 tarihinde yaptığı Proje Tanıtım Toplantısında, “özellikle otogar otoban bağlantı yolunun kervan – fiskobirlik bölümündeki iki mahallenin bölünmesi konusunu viyadükle aşacağız, bunu da arkadaşlarımızla görüştük” Diyerek kavşağa viyadük müjdesi vermişti. Tüm Düzce sayın başkanın seçimlerde verdiği söze inanarak Fiskobirlik Kavşağına viyadük yapılmasını beklerken, 4 Eylül 2019 Çarşamba günü gece saat 23.00 sıralarında Fiskobirlik Kavşağı Düzce Belediyesi ekiplerince kapatılmıştı. Fakat toplumda oluşan tepkiler nedeni ile önce Viyadük sözü verilen, daha sonra kapatılan kavşak, gelen tepkiler üzerine 30 aralık 2019 tarihinde tekrar trafiğe açıldı.

   Akabinde ise Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 8 Eylül 2020 tarihinde basın toplantısı ile tanıtımını yaptığı uzun bir yolun ilk 500 günü kitabının 35.nci sayfası ULAŞIM bölümünde ULAŞIM MASTER PLANININ hazırlandığını ve FİSKOBİRLİK KAVŞAĞI VİYADÜK inşaatının 2020’de başlayacağını, bu sefer tarih vererek duyurdu. Tüm Düzce gibi bizler de hiç olmazsa bu sefer verilen sözlerin yerine getirilerek Viyadük inşaatının bir an önce başlamasını ve yaşanan sorunun ortadan kaldırılmasını beklerken, 11 mart 2021 tarihinde Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Cengiz Tuncer yaptığı açıklamada, "Karayolları buraya viyadük yaparsa 1 yıldan uzun ama bizim mevcut kavşağı iyileştirmemiz çok daha kısa sürede tamamlanır" diyerek bir kez daha kafaları karıştırdı ve iki kez söz verilmesine rağmen, viyadük inşaatının yapılmayacağının sinyalini verdi.

   Bu açıklamadan 5 ay sonra Ağustos ayının ilk haftası Fiskobirlik kavşağına viyadük yerine başka bir düzenleme yapılmaya başlandı. Belediye Başkanımızda 4 ağustos 2021 tarihinde yaptığı açıklamada bu düzenleme ile Kervan Kavşağında trafik çilesinin sona ereceğini açıkladı ve yol bugünkü hali ile sıkışıklığın yoğun olduğu ve esasen çözümden de uzak bir hal aldı. Tavsiyemiz planlayarak ve en mühimi de halkı bilgilendirip vaat verirken akla ve bilime dayanarak hareket etmektir. Belediyemiz ve Sayın Dr. Faruk Özlü tarafından vaat edilen, tarih verilen ama ya hiç gerçekleşmeyen veya verilen tarihte tamamlanamayan ‘plansızlık’ serimizi halkımıza anlatmaya devam edeceğiz.  Bugün ise İyi Parti Düzce Teşkilatları olarak Düzcelilere bir garip 'yol hikayesi' anlattık. İyi Parti Düzce Belediyesi meclis üyelerimizce de bu ay gündeme taşınan bu konu ile alakalı olarak soruyoruz: Bunca söz verilip gerçekleştirilemeyen şeyden sonra Düzce halkı kime inansın, neye, nasıl güvensin?".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.