Keşir, Milas ve Manavgat'ta yangından zarar görenlerle buluştu!

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Milas ve Manavgat’ta yangından zarar gören vatandaşlarla bir araya geldi.

9.08.2021 - 13:27
Haber Merkezi
0

   AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, son 10 gündür Türkiye’yi etkisi altına alan yangınların yoğunlaştığı Muğla ve Antalya illerinde çalışmaları yerinde inceleyerek, afetzedelerle bir araya geldi.

   Öncelikli olarak Muğla’da etkisini sürdüren yangınlar üzerine Milas ilçesine giden Keşir, burada Beyciler Orman Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, Orman Muhafaza Memurları ile bir araya geldi. 

   Orman Muhafaza Memurlarına teşekkür eden Keşir, “Gece gündüz demeden, yeşil vatanı yaşatmak için çalışan kahraman ormancılarımız, iyi ki varsınız” dedi. Söndürme çalışmalarını incelemek üzere afet bölgesinde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya gelen Keşir, son gelişmeler hakkında Bakanlar’la değerlendirmelerde bulundu.

“Yaraları el birliği ile saracağız”

   Yangını söndürme çalışmaları devam ederken AFAD, Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı çalışanları ile gönüllülerinin afetzedeler için Milas Ören’de kurduğu yardım çadırını ziyaret eden Keşir, burada yangından zarar gören vatandaşlarla bir araya geldi. “Yaraları el birliği ile saracağız” diyen Keşir, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerinin hızlıca karşılanması noktasında girişimlerde bulundu. Daha sonra Marmaris’teki afet bölgesine geçen Keşir, civardaki yurt ve otellere yerleştirilen yangından zarar gören vatandaşları ve Yardım Toplama Merkezi’ni ziyaret etti. 

   Keşir, gönüllülerin yurdun dört bir yanından gelen malzemeleri özenle hazırladığı bilgisini vererek, “Malzemeler, hem söndürme çalışmalarındaki görevlilere hem de yangından etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırılıyor” dedi. 

   Sonrasında Marmaris’te AFAD Koordinasyon Merkezi’nde İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile bir  araya geldi. Marmaris Orhaniye Mahallesi’ni ziyareti sırasında Azerbaycan’dan söndürme çalışmalarına yardıma gelen itfaiye erleri ile karşılaşan Keşir, “Borcumuzu ödemeye geldik” diyen Azerbaycanlı itfaiye erlerine, “Kardeşler arasında alacak-verecek olmaz, sağ olun” şeklinde karşılık verdi. 

   Keşir, son olarak Milas Afet Koordinasyon Merkezi’nde yetkililerden bölgede devam eden yangınlar ve söndürme çalışmalarıyla ilgili son bilgileri alarak, bölgeden Antalya’ya geçmek üzere ayrıldı.
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.