Merttürk: Aşı yapılma zorunluluğu kabul edilemez

Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk, Düzce Otelcileri ve Kahveciler Odası Başkanı Osman Ataseven'in üyelere gönderdiği "aşı olmayanların mekanlarda çalışmamasına" ilişkin mesaj hakkında açıklama yaparak aşı yapılma zorunluluğunun kabul edilemeyeceğini savundu.

Merttürk: Aşı yapılma zorunluluğu kabul edilemez
4.08.2021 - 16:25
Haber Merkezi

   Düzce Otelcileri ve Kahveciler Odası Başkanı Osman Ataseven, üyelere gönderdiği mesajda "Önemli duyuru: Çay ocakları, kahvehane, spor salonu, internet-playstation kafe, düğün salonu, halı saha sahipleri ve tüm çalışanlarının 18 yaş üstü olan bütün elemanlarının 1 Temmuz'a kadar Covid-19 aşısı olması gerekmektedir. 1 Temmuz'dan sonra aşı olmayanların mekanlarımızda çalışmasına izin verilmeyecektir. Aksi takdirde aşılar oluncaya kadar mekanlar Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından süresiz kapatılacaktır. Bilginize" ifadelerini kullandı.

   Ataseven'in mesajına karşılık veren Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk, bu tarz uygulamalardan dönülmesi çağrısı yaparak, "Düzce Otelcileri ve Kahveciler Odası Başkanı tarafından üyelerine mesaj ile gönderilen aşı yapılma zorunluluğu kabul edilemez.  

   Zorunlu aşının anayasaya aykırı bir durum olduğunun altını çizen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Aşı olmak isteyenler elbette ki aşılarını olsunlar, buna kimsenin karşı çıkma hakkı yoktur. Ancak, aşı olmak istemeyenlere de herhangi bir zorlama yapılması hem anayasaya hem de insan haklarına aykırı bir uygulamadır. Basında sıkça dillendirilen aşı olmayanların AVM'ler, restoranlar, kamu kurumları, okullar ve toplu taşıma araçlarına alınmaması gibi bir durumun uygulanması halinde büyük bir kaosa sebep olur. Toplumsal karmaşaya yol açacak son derece tehlikeli bir durumdur" ifadelerini kullandı.

   Bu tarz uygulamalardan bir an evvel dönülmesi ve yetkililer tarafından halkımızın üzerinden bu baskının kaldırılması çağrısını yapıyoruz" dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.