Vatan Partisi'nden ASD işçilerine destek: Kabul edilemez!

Düzce 1. OSB üretim yapan ASD laminat fabrikasından sendikaya üye oldukları için işten çıkarılan işçilere Vatan Partisi destek verdi.

Vatan Partisi'nden ASD işçilerine destek: Kabul edilemez!
6.07.2021 - 16:25
Haber Merkezi
0

   Düzce 1. OSB üretim yapan ASD laminat fabrikasından daha önce 36, son olarak dört işçi daha sendikaya üye oldukları için işten atıldı. İşten atılan arkadaşlarına sahip çıkan işçiler vardiya çıkışı eylem yaparak bu durumu protesto ettiler.

   Vatan Partisi İl başkanı Fethi Sönmez,merkez ilçe başkanı Hamiyet Esmer ve parti yöneticileri  fabrika önünde haklarını arayan işçilere destek ziyaretinde bulundular.

   Fabrika önünde basın açıklamasında bulunan  il başkanı Fethi Sönmez şunları söyledi.

   "Biz en başından beri söylüyoruz,teşvik kapsamında ilimize gelen sanayicilerin başımızın üzerinde yeri var. Zaten her türlü kolaylıklar gösteriliyor. Ancak işçilere, kardeşlerimize köle muamelesi yapılmasını kabul edemeyiz. İşçilerin anayasal hakkı olan sendika hakkını görmezden gelerek işçi atılması kabul edilemez. ADS firması 65 yılı aşkın geçmişi olan, dünyada 85'in üzerinde ülkeye ihracat yapan bir kuruluştur. 390 işçinin çalıştığı fabrikada işçiler üç vardiya çalışmaktadır. İşçilerin emeğiyle fabrikasını büyüten ASD işverenine sendikaya üye olduğu için işçi atmak yakışmamıştır. Kaldı ki Düzce'de sendika olan fabrikalarda üretim gerilememiş tam aksine artmıştır. İşverenin atılan işçileri geri almasını ve yasal olarak yetkili olan Ağaç İş sendikasıyla  toplu sözleşme masasına oturmasını diliyoruz. Vatan Partisi olarak işçilerin haklı mücadelesinde sonuna kadar yanlarında olacağımızı bir kez daha belirtiyoruz" dedi.
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.