CHP'den radyoterapi merkezi çıkışı: VEKİLLERE SESLENİYORUZ!

CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Can Koyuncu, Düzce hastanelerinde radyoterapi merkezi bulunmadığını vurgulayarak milletvekillerine çağrı yaptı.

CHP'den radyoterapi merkezi çıkışı: VEKİLLERE SESLENİYORUZ!
5.07.2021 - 15:11
Haber Merkezi
0

   CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Can Koyuncu, Düzce'nin ihtiyacı olan radyoterapi merkeziyle ilgili bir açıklama yaptı.

   Sorunun acilen giderilmesi gerektiğini vurgulayan Koyuncu, milletvekillerine çağrı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

   "Kanser hastalarının radyoterapi (ışınla tedavi) ile tedavi olabilmeleri için şehir dışına çıkmaları gerekmektedir. Düzce’nin hastanelerinde radyoterapi merkezinin olmayışı kanser hastalarımızı zor duruma sokmaktadır. Acilen bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. 

   Mevcut iktidar sürekli sağlıkta sözde reform yaptık diyor. Siyasi iktidara buradan bir çağrıda biz yapalım. Her defasında yol yaptık, köprü yaptık diyorsunuz. Bakın ben size bir örnek vereyim yıkıp tekrar yaptığınız Düzce’nin İstanbul Caddesi’nden artık kafasını kaldırmalı ve Düzce’nin asıl sorunlarından biri olan, sağlık sektörüne odaklanılmalıdır. 

   Tabii burada da öncelik kanser hastalarının tedavisinde kullanılan radyoterapi merkezi olmalı ve bu konuda çalışmalar başlatılmalıdır. Öte yandan bazı branşlarda hala doktor eksiğimiz var. Devlet Hastanemizin fiziki koşulları artık yetersiz kalıyor". 

"Tanal, konuyu meclise taşımıştı"

   "Kanser hastalarının tedavisinde bir gereklilik olan Düzce’ye acil bir radyoterapi merkezinin kurulması için CHP İstanbul Milletvekili Sayın Mahmut Tanal, bu konuyu meclise taşımış ancak Düzce’nin kendi vekili olan Cumhur İttifakının Milletvekillerinden, yani Sayın Ayşe Keşir, Sayın Fahri Çakır ve Sayın Ümit Yılmaz’dan bile destek alamamıştır. 

   Biz buradan yetkililere seslenmek istiyoruz. Lütfen artık Düzceli vatandaşlarımızın sesini duyun! Bugün Düzce’de bir kanser hastası tedavi olabilmek için hasta hali ile her gün saatlerce yol gitmek zorunda kalıyorsa, bundan daha büyük bir sorun OLAMAZ. 

   Düzce’ye yapılacak en güzel yatırım budur.  18 yıldır mega proje, ultra proje, süper proje, lüks proje olarak İstanbul Caddesini yıkıp-yıkıp tekrar yaptınız. Milyonlarca para harcadınız. Artık elinizi vicdanınıza götürün ve Düzcelinin parasını Düzcelinin ihtiyaçları için kullanın. Radyoterapi merkezini şehrimize, Düzcemize kazandırın, bizlerde sizlere teşekkür edelim". 
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.