Yılmaz'dan Meclis'te EDS çıkışı: Gelir kaynağı haline geldi!

  • 7.04.2021 15:01
  • (0)
  • Abone ol

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, trafiği düzenlemek amacıyla kurulan EDS'lerin amacı dışına çıkarak gelir kaynağı haline geldiğini söyledi.

Yılmaz'dan Meclis'te EDS çıkışı: Gelir kaynağı haline geldi!

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) söz alarak EDS sisteminin amacı dışına çıktığını ve mağduriyet yaşayanların cezalarının iptal edilmesi gerektiğini vurguladı.

   Yılmaz, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

   "Kara yollarına döşenen ve asıl amacı trafiği düzenleyerek kazaların önüne geçmek olan EDS'ler, bu amaçları dışına çıkmış, belediyelerin, şirketlerin ve Karayollarının gelir kaynağı olarak kullanılmaya başlamıştır. Bazı yerlerde neredeyse 2 kilometrede bir döşenen EDS'lerin kurulumu ve teknik mevzuatı, Karayolları Trafik Yönetmeliği'ne göre yeniden düzenlenmelidir.

   Düzce'de 82 kilometre hız tahdidi olan yollarda trafik ışığı kırmızıdan hızla sarı ve yeşile dönmekte, bu durum hemşehrilerimizin ceza yemesine sebep olmaktadır. Bu ve buna benzer birçok sorun sadece Düzce'nin değil tüm Türkiye'nin sorunu olarak yaşanmaktadır. Yönetmelikte yapılacak bir değişiklikle en azından saniye sayacı olmayan trafik ışıklarından EDS'lerin kaldırılması ve benzeri uygulamaların getirilmesi ve bu tür ışıklarda mağduriyet yaşayanların cezalarının iptal edilmesi gerekmektedir".

  • Abone ol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.