CHP Gölyaka İlçe Başkanı, projelerini anlattı!

  • 1.04.2021 16:54
  • (0)
  • Abone ol

CHP Düzce Gölyaka İlçe Başkanı Abdullah Şahin, belediye başkanı olmamasına rağmen belediye başkanı gibi çalıştığını söyledi.

CHP Gölyaka İlçe Başkanı, projelerini anlattı!

   İlçede bir çok proje gerçekleştirdiğini belirten CHP Düzce Gölyaka İlçe Başkanı Abdullah Şahin, yaptıklarını anlattı. 

“GENÇLERLE GELECEĞİ KURGULUYORUZ"

   Gölyaka’nın spor turizmi için ideal olduğunu ifade eden CHP’li Abdullah Şahin, “Bölgemizde toplam 300 km lik bisiklet  parkurları yapılabilecek alanlar var. Bunları gençlere sonduk. Parkur yapılabilecek Alanları gezdirdik. Her yerde olduğu gibi Gölyakamızın hemen Yanında da  HES var... HES’in yanında ulaşım amaçlı zikzaklı yol var 4200 metre uzunluğunda olan bu yol dağ bisikletçilerin hayal ettiği bulunmaz bir alan,buraya benzer bir alan Kayseri erciyesde bulunuyor, böyle bir imkanı olan Gölyaka bu kaynağı büyük metropollere yakın olmasına rağmen yeterince değerlendiremiyor. Ayrıca bu bölgede yapılan paraşütle atlama  alanlarınında buraya yapılacak düzenlemeyle gençlerimize iş imkanlar doğacağını esnafında bundan pay alacağını ifade etti."

“DOĞAL YÜZME HAVUZLARI YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

   Sözlerine doğal yüzme havuzları yapmaya çalıştıklarını ifade ederek devam eden CHP Gölyaka İlçe Başkanı Abdullah Şahin, “Yüzme havuzları yok, yüzmeyi bilen gençlerimiz yok. Biz eskiden dere yataklarında yüzmeyi öğrendik. Akçakoca bize 50 kilometre uzaklıkta ve herkes oraya gidemiyor. Bu nedenle biz de doğal yüzme havuzları yapmaya çalışıyoruz burada. Göletler ve havuz deyince hayvanların yazın dağlarda içebileceği su kaynakları yok. Buralarda yağan yağmur ve kar suları eriyince sular kalmıyor. Yabani hayvanlar su içemiyor. Biz oralarda bentler oluşturduk, göletler yaptık gençlerle. O bölgeyi tamamen çöplerden arındırdık. Bunu bir sosyal faaliyet olarak yaptık. Gençlerimiz bunları yaparken aynı zamanda dinleniyorlar.” şeklinde konuştu.

“GÖLETTEN ÇIKAN ÇÖPLERLE AMFİ TİYATRO YAPTIK”

   Ufak tefek dokunmalarla çok farklı şeyler yapacağının altını çizen Başkan Şahin, “bir çok Göletlerin yanına içine çöp atarak göletleri kapatmışlar. Belediye başkanımızın bize her konuda ayırımcı yaklaşmasına rağmen kendisinden ricada bulundum ve O göletlerden 48 kamyon çöp çıkardım. O çöpleri hemen göletlerin yanına depoladım. Üzerine temiz toprak koydum ve amfi tiyatroya dönüştürdüm orayı. Oturma yerleri yaptım ve göletlerin yanındaki alanlarda düzenlemeler de yaparak gençlerin  dans edebileceği, ateş yakıp, müzik yapabilecekleri ortamları oluşturdum  dedim.” dedi.

“İSVİÇRE’DE 2 MİLYON TURİST ÇEKEN ÇİĞDEM ÇİÇEĞİNİ TANITMAYA ÇALIŞYIORUM”

   Bölgede 1500 çeşit bitki türü olduğuna dikkat çeken CHP’li Şahin, “Şu an bizim burada meşhur çiğdem çiçeği var. Bölgeye özgü bir çiçek ve bu çiçek İsviçre’de bir bölgede yıllık 2 milyon turist topluyor. Özellikle uzak doğudan geliyor insanlar. Bu çiçeği isviçreliler devletin tüm kuruluşlarında amblem olarak kullanıyorlar ve bir marka yaratmışlar. ama biz burada toplum olarak çiğdem çiçeğinin değerini bilmediğimiz den  dibindeki soğanı söküp yemekle meşgulüz. Bu çiçekkozmetikte ve sağlıkta kullanılabilecek değerli bir tıpbi bir ürün. Bunları tanıtmaya çalışıyorum burada.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE İLK AVRUPA’NIN EN UZUN MESAFELİ YALIN AYAK YÜRÜME YOLU”

   Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en uzun mesafeli yalın ayakla yürüme yolu parkurunu yaptığını da söyleyen CHP’li Şahin, “4 bakanlığa bağlı komisyonların tüm engellemelere rağmen imza attırdığını ve bir turizm il müdürünün  başını yedi bu çalışma. Sen neden CHP’li ilçe başkanı ile bunları yaparsın diye adamı gönderdiler buradan dedi.. Bu zemin 6 kilometreden oluşuyor. Zemini 35 çeşitten oluşacak ancak daha tamamlayamadık. İl özel idare Bolu’dan çam kozakları getirecekti o ara kaymakam değişti. Yeni gelen kaymakam biz o bölgede farklı projeler düşünüyoruz dediler ve çam kozakları gelmedi.” bunların niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek dedi..

“PARTİ BİNASI SOSYAL TESİS GİBİ”

   Parti binasını da bir sosyal alana dönüştürüldüğünü ifade eden Başkan Şahin, “Benim yerim çok güzel. Parti binamız çok güzel. Başkanlık odasını küçülttüm diğer odaları büyütüp lokal yaptım. Ders çalışma düzeneği oluşturdum. Büyük sinema perdesi kurduk, projeksiyonda sinema izliyor ve ders çalışıyor gençler. Çay bedava. Kimse bunlara karışamıyor. Laf edemiyor. Kız-erkekli birlikte boş vakitlerini burada  müzik yaparak değerlendiriyorlar ve kimse laf edemez ,,gençler özgürce takılıyorlar. Doğum günü olanları hepsine özel küçük pasta yaptırıp getiriyoruz, Covid-19’dan dolayı bu düzen bozuldu. Bu beladan kurtulursak bunları çok daha yoğun ve gençleri de çalışmalara katarak çok daha gür ses getireceğiz” gençlere fırsatlar vermeliyiz, geleceğe iyi hazırlamalıyız,sosyal alanları çoğaltmalıyız çünkü bunlar ülkemizin geleceği diye konuştu.

“DÜNYA KİMSEYE KALMADI!”

   Başkan Şahin son olarak, Ak Partili yöneticilerin projelerini engellediğini belirterek, “Her şeyi bunlar biliyor, her şeyi bunlar yönetmesi lazım. Söz bunların. Yok öyle bir şey. Söz milletin. Kim olursan ol, istersen cumhurbaşkanı ol, söz milletin. Biz sizin gibi çok insanlar gördük. Dünya kimseye kalmadı.” dedi.
 

  • Abone ol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.