CHP'li Şahin: Her şey, çökmüş durumda, esnaf parasını ödeyemiyor!

  • 27.03.2021 14:23
  • (0)
  • Abone ol

CHP Gölyaka İlçe Başkanı Abdullah Şahin, esnafın durumuyla ilgili konuştu.

CHP'li Şahin: Her şey, çökmüş durumda, esnaf parasını ödeyemiyor!

   Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılar ve beraberinde koronavirüs pandemisiyle beraber işlerin daha da çıkmaza sürüklenmesiyle ilgili açıklama yapan CHP Gölyaka İlçe başkanı Abdullah Şahin, esnafın çok zor durumda olduğunu şu ifadelerle anlattı:

“TAM BİR FELAKET”

   “Esnafın çok zor durumda olduğunu görüyoruz. Esnaf çalışanına maaşı, faturaları, borçları ödeyemiyor. Bunun yanı sıra alışveriş yapan ya da eskisi gibi dükkânlara gelen de yok. Her şey çökmüş durumda. Tam bir felaket yaşam şekli oluşmuş durumda esnaf adına.” 

“ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

   Esnafın içinden çıkamadığı ekonomik krize karşı çözüm geliştirmeye çalıştıklarını vurgulayan CHP’li Şahin neler yaptıklarını da şu sözlerle aktardı:

   “Biz zaman zaman esnafa giderek, bilinçli olarak alışverişler yaptık. Kendi aramızda hayırseverler olarak ya da yönetici arkadaşlarla para topladık. Bu paralarla esnafta sistematik olarak alışveriş yaptık. Bir tane kuaföre gittik. Tıraş olmadık ancak bu parayı alın ve ihtiyacı olanları, buraya gelen 10 kişiyi tıraş edin dedik ya da gittik, kıyafet satan bir esnafa bu pantolonun ve ceketin parasını ödüyoruz. Size gelen garibanları giydirin dedik. Bizim tarafımızdan bunların karşılandığını da söylemeyin ve sadece yardımcı olun dedik. Öte yandan marketlerden aldığımız ürünleri, durumu iyi olmayan insanlara, hiç kimseyi ayırmadan ve gece kimse görmeden evlerine bıraktık. Yani kısacası elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz.”
 

  • Abone ol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.