Bir istifa da Kaltu’dan geldi

CHP Düzce Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Yeşim Kaltu görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bir istifa da Kaltu’dan geldi
19.10.2023 - 11:54
Haber Merkezi

   CHP Düzce Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Yeşim Kaltu yazılı bir basın açıklamasıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

   Kaltu’nun açıklaması şöyle;

   “Mart 2022 tarihinden bu yana yürüttüğüm Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevimden, İl Başkanım Semih Cemşit’in görev süresinin bitmesiyle birlikte tekrar aday olmama kararına saygı duyan bir takım arkadaşı olarak, istifa etme kararını aldım.

   Ayrıca, yeni seçilen yönetimin kendi kadın kolları ekibini kurma hakkının olduğu düşüncesinde olmam da bu kararımı destekledi.

   Görevim süresince, birlikte çalışmaktan onur duyduğum, İl Başkanım Semih Cemşit’e, İl Kadın Kolları Başkanım Jale Uzunhasan’a destekleri için teşekkürü bir borç bilirim.

   Merkez İlçe Kadın Kolları Yönetimi üyelerime, yönetimde olmasalar da bizlerle omuz omuza çalışan kız kardeşlerime, hiç bir zaman beni yalnız bırakmayan, birlikte çalışmaktan zevk aldığım Neşe Cemşit, Ebru Gümüş, Esin Türken ve Arzu Çakıcı’ya, hamilikleri ile Faruk Darıyerli’ye ve Burhan Ustabaş’a teşekkür ederim. 

   En büyük teşekkür ise, yokluğumda ebeveynlik görevini tek başına üstlenen eşim Can Kaltu’ya, lise geçiş sınavına hazırlanma sürecinde yalnız bırakmak zorunda kaldığım oğlum Demir Kaltu’ya ve ona uzaktan da olsa akıl hocalığı yapan kızım Buket Kaltu’ya teşekkür ederim.

   Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana İl Kadın Kolları Başkanım Jale Uzunhasan ve İl Başkanım Semih Cemşit ile büyük bir sinerji oluşturduk. Bu sinerji ile hedefimiz olan; en az bir vekil çıkarmaya ve ülkemizi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yola tekrar geri döndürmeye odaklandık.

   Bunun icin canla başla gece gündüz demeden çalıştık. Sonucunda da onlarca yıl sonra  Düzce’den bir milletvekilini Gazi Meclisimize yollama onuruna eriştik. Yönetimlerimizle çıktığımız bu yolda, bir çok gönüllü yol arkadaşımız da bizlerle omuz omuza çalıştı. Bu çok önemli ve değerlidir.

“‘SİZ PARTİNİZDEN MAAŞ ALIYOR MUSUNUZ?’ SORUSUYLA ÇOK KARŞILAŞTIM”

   Çalışmalarımız esnasında, ‘Siz partinizden maaş alıyor musunuz?’ sorusuyla çok karşılaştım. Oysaki tamamen gönüllülük esasıyla çalışan vatanseverler olduk biz, olmaya da devam edeceğiz.

   Atamızın; ‘Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir’ diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmak ve bir temsil makamına sahip olmak hayatımın en büyük gurur kaynaklarından biri oldu.

   Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağımız bu günlerde bir Cumhuriyet Kadını ve Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi olarak yeni yönetimin, çıtayı bıraktığımız noktadan daha da ileriye taşımalarını temenni ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.

   Saygıyla, sevgiyle kalın. Hoşçakalın.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.