ER; “Abidin Gel hocamızın yanındayız”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Turgut Özal Anadolu Lisesi’nde yaşanan bina sorununun çözümsüzlüğünü dile getirerek, tarih öğretmeni Abidin Gel’in okuldaki görevine son verilmesine tepki gösterdi.

ER; “Abidin Gel hocamızın yanındayız”
18.09.2023 - 14:47
Güncelleme 18.09.2023 - 14:49
Haber Merkezi

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er yaptığı yazılı basın açıklamasında sözlerine şöyle başladı; “Gerek Turgut Özal Anadolu Lisesi gerekse de Düzce eğitim camiasının değerli öğretmenlerinden Sayın Abidin Gel Turgut Özal Anadolu Lisesinin kamuoyuna da yansıyan bina sorununa dikkat çekmiştir. 99 depreminden bu güne hala öğrencilerimizi ve eğitimcilerimizi prefabrik binalarda öğrenim görmesine göz yuman idari akıl 800 den fazla öğretmen ve öğrenciyi derme çatma binada eğitimi reva görmüştür. Asli görevi olan bu soruna çözüm bulmak yerine ise okulun değerli öğretmeni Abidin Gel Hocamızın okuldaki görevine son vermiştir.“

   Yapıcı eleştiriye ve müşterek akla tahammülü olmadığını iddia ettiği idari akla dikkat çeken Er “Mevcut sorunu çözmek bir tarafa yaşanan mutsuzluğu ve huzursuzluğu arttırmak, öğretmenleri okul müdürlerini bir manada cezalandırmak hangi akla hizmettir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu tavır ve kararları ile tam olarak hangi sorunu çözmüştür. Düzce eğitimi de eğitimcisi de haksızlık karşısında tepki verecek, vermeye de devam edecektir. Abidin Gel Hocamızın yanındayız.. Kendisine her türlü desteği vereceğiz “‘dedi ve Düzce Milli Eğitim Müdürünü makamına uygun ve akl-ı selim davranmaya davet etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.