CHP’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR

CHP’de üye çizelgelerinin belirlenmesiyle başlayan süreç, delegelerin seçimi, ilçe örgütlerinin seçimi ve ardından il örgütünün seçimi olarak devam edecek. İl ve İlçe kongrelerinden sonra kurultaya gidilecek. Düzce’de ise şimdiden il başkanlığı yarışı başlamış durumda.

CHP’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR
7.06.2023 - 16:00
Güncelleme 7.06.2023 - 16:02
Haber Merkezi

   Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre takvimi belirlenmiş durumda.

   8 Haziran’da üye çizelgelerinin Genel sekreterlik tarafından il ve ilçe teşkilatlarına gönderilmesiyle başlayacak olan süreç, 3 Temmuz’da delege seçimlerinin başlamasıyla devam edecek.

   10 Eylül’e kadar ilçe kongrelerini tamamlayacak olan CHP’de daha sonra il kongresine gidilecek ve ardından da olağan kurultay yapılacak.

DÜZCE’DE İL BAŞKANLIĞI İÇİN KİMLERİN İSİMLERİ GEÇİYOR?

   Düzce’de İl Başkanlığı için daha şimdiden isimler konuşulmaya başlandı.

   Mevcut il Başkanı Semih Cemşit’in yanı sıra, eski İl Başkanı Mustafa İzgin ve Milletvekili Aday Adayı Azade Ay’ın İl Başkanlığına aday olacağı konuşuluyor.

   İl Başkan adaylığında ismi geçenlerin, tüm bu süreçte kendilerine destek verebilecek üye ve delege seçimlerinde etkili olmaya çalışacakları düşünülüyor.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.