BAŞAR; ‘ÇAĞ DIŞI, MANTIK DIŞI!’

Düzce Refah Partisi’nin seçim aracında, erkek Milletvekili adaylarının fotoğrafları yer alırken, kadın Milletvekili adayının fotoğrafı kullanılmamasına bir tepkide Vatan Partisi Düzce 2’nci sıra Milletvekili Adayı Serap Naz Başar’dan geldi.

BAŞAR; ‘ÇAĞ DIŞI, MANTIK DIŞI!’
30.04.2023 - 09:57
Güncelleme 30.04.2023 - 09:59
Haber Merkezi

   Gazete burasıdüzce’nin görüntüleyerek gündeme getirdiği haberde; Düzce Refah Partisi’nin seçim aracında, erkek Milletvekili adaylarının fotoğrafları yer alırken, kadın Milletvekili adayının fotoğrafının kullanılmadığı yer alıyordu.

   Dün www.burasiduzce.com ’da yayınlanan bu habere tepkiler gelmeye devam ediyor. DEVA Partisi İl Başkanı Tuğba Özcan’ın bu konuyla ilgili açıklamasının ardından, bugün de Vatan Partisi Düzce 2’nci sıra Milletvekili Adayı Serap Naz Başar yazılı bir açıklama yaptı.

   “Mesleğim gereği, olayın muhatabı ile görüşme yapmadan yorum yapmak pek etik ve adil gelmiyor” diyen Başar, “Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma, ilkesinden yola çıkarak, konunun muhatabı Çiğdem Kulalı Seçkin’i açıklama yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

   Konuyla ilgili yorumlarını bu aşamadan sonra yapmayı doğru bulduğunu ifade eden Serap Naz Başar şöyle konuştu; “Ancak kendisine birkaç soru yöneltmek isterim.

   Bu bir parti politikası mıdır?

   Diğer adayların baskın fikirleri midir?

   Çiğdem Hanımın kendi tercihi midir?”

“ÇAĞ DIŞI, MANTIK DIŞI”

   “Ancak neresinden bakarsanız bakın çağ dışı, mantık dışıdır!” diyerek de olaya tepkisini koyan Başar, “Milletvekili adayı kimliğim ile de şu soruları yöneltmek isterim. Adaylık aşamasında fotoğrafını seçim aracına koymayan/koyduramayan, gölge olarak seçmen karşısına çıkan/çıkartılan, kendi hakkını savunmayan/savunamayan bir vekil adayı nasıl olacak da milletin haklarını savunacaktır?” dedi.

“DEMEK Kİ BİZ BU ZİHNİYETLERİ İYİ YETİŞTİREMEMİŞİZ!”

   Serap Naz Başar sözlerini şöyle tamamladı; “Kadın kimliğim ile de şuraya bir öz eleştiri bırakayım.

   Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Demek ki biz bu zihniyetleri iyi yetiştirememişiz!

   (Öğrenilmiş çaresizlik vakaları ayrı bir makale konusudur)

   Milletvekili yemininin, konuyla ilgili kısımlarını önemle hatırlatmak isterim!

   Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim.” 

İLGİLİ HABER LİNKİ: https://www.burasiduzce.com/siyaset-duzce-haberleri/67364-kadinin-adi-var--fotografi-yok!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.