Cemşit, 14 Mayıs’ta emeklinin de nefes alacağını söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklilere verdiği sözü anımsatarak; “14 Mayıs’tan sonra emeklimiz de nefes alacak. Yine baharlar gelecek!” dedi.

Cemşit, 14 Mayıs’ta emeklinin de nefes alacağını söyledi
4.04.2023 - 18:36
Haber Merkezi

   Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dikkatleri çekti emeklinin sorunlarına değindi.

   Emeklinin yıllardır açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edildiğini ifade eden Başkan Cemşit, “Gençliğinde çalışan, üreten, alın teri döken, bu ülkeye vergi veren, emekliliği için prim veren ve bunun karşılığını emeklimizin hak ettiği hayatı yaşama hakkı vardır. CHP, akılcı, verimli ve etkin bir sosyal güvenlik sistemiyle, emeklilerimizin maddi koşullarının iyileştirilmesini ve yaşamlarını kolaylaştırıcı düzenlemelerin uygulamaya konulmasını sosyal devlet çatısı altında sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

“EMEKLİMİZ DE NEFES ALACAK”

   Kılıçdaroğlu’nun çabaları ile emekliye bayram ikramiyesinin geldiğini anımsatan Başkan Cemşit, Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu’nun şu sözlerini anımsattı: “Hiç merak etmeyin. İktidara geldikten sonraki Kurban Bayramı’nda 8 bin 500 TL ikramiyenize ilaveten bu Ramazan Bayramı için oluşan 6 bin 500 liralık fark da ek ödeme olarak hesaplarınıza yatacak.”

   Başkan Cemşit, “Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklilere sözü var. 14 Mayıs’tan sonra emeklimiz de nefes alacak. Türkiye nefes alacak. Bay Kemal’i takip etmeye devam edeceğiz. Yine baharlar gelecek!” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.