CHP Kulisleri kaynıyor!. Kimler kimlerle hareket ediyor?.

Milletvekili aday adaylığı süreci başlar başlamaz, CHP’deki kulisler de hareketlendi.

CHP Kulisleri kaynıyor!. Kimler kimlerle hareket ediyor?.
20.03.2023 - 17:51
Özel Haber

   14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerle ilgili seçim takvimi işlemeye başladı. Bu arada doğal olarak Milletvekili aday adaylıkları için partilerde hareket de, kulisler de oldukça yoğunlaştı.

   Düzce’den en az bir Milletvekili çıkarma umudu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nden de aday olmak isteyen isimler, şu an birbirleriyle kıyasıya bir yarış halindeler.

   Dolayısıyla kulislerde bu yönde hız kazanmış durumda.

ENGİN ÖZKOÇ’UN YİNE BİR ELİ DÜZCE’DE Mİ?

   Daha önceki seçimde Zafer Teber’i desteklediği söylenen CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, bu kez Talih Özcan’ı desteklediği CHP kulislerinde konuşuluyor.

   Özkoç’un daha öncede Zafer Teber’i destekleyerek, Milletvekili aday sıralamasında Düzce’den birinci sıraya yerleştirdiği konuşulmuştu. Teber birinci sıradan aday olunca, Milletvekili adayı olmak isteyen dönemin İl Başkanı Zekeriya Tozan ve il yönetimi istifa etmişti.

   Şu anda da aynı senaryonun farklı bir isimle gerçekleştirilmek istendiği, yani Engin Özkoç’un desteğiyle Talih Özcan’ın aday sıralamasında birinci sıraya gelmesinin istendiği, kulislerde en çok konuşulan konuların başını çekiyor.

   Talih Özcan’ın, Akyazılı olduğu ve daha önce de Sakarya’dan aday olarak gösterildiği söyleniyor.

AZADE AY KULİSLERİ!

   CHP’den Milletvekili aday adayı olan diğer bir isim ise Düzce eski Baro Başkanı Azade Ay.

   Azade Ay’ın Milletvekili adayı olmak için bir taraftan Akçakoca’yı arkasına aldığı, diğer taraftan ise Genel Merkez desteği için Barolar Birliği Başkanının, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ve yine CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel’in desteğini aldığı kulislerde dile getiriliyor.

DARIYERLİ, İL TEŞKİLATIYLA GEZİYOR

   CHP’den aday adayı olan diğer bir isim Faruk Darıyerli ise her ne kadar Genel Merkezle irtibat halinde olsa da, daha çok yerel bazda çalışmalarına devam ediyor.

   Darıyerli, İl Başkan Yardımcılığını yürüttüğü İl Başkanı Semih Cemşit ve İl Teşkilatıyla birlikte bütün programlara katılıyor.

   Bu duruma kulislerde, “Düzce İl Teşkilatının adayı Faruk Darıyerli” yorumu yapılıyor.