Er; ‘Düzce’de İYİ Parti ve Millet İttifakı ortaklarının başarısı konuşulacak’

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Er, “2023 Seçimleri Türkiye’de Millet İttifakının zaferi ile sonuçlanacak, Düzce’de de IYI Parti ve Millet İttifakındaki ortaklarının başarısı konuşulacak” dedi.

Er; ‘Düzce’de İYİ Parti ve Millet İttifakı ortaklarının başarısı konuşulacak’
1.02.2023 - 17:00
Güncelleme 1.02.2023 - 17:01
Haber Merkezi
1

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon karsısında yapılan ücret artışlarının ve suni önlemlerin yetersiz kaldığını, çarenin Millet İttifakı tarafından kamuoyu ile paylaşılan yapısal ve kalıcı reformlar olduğunu dile getirdi.

“AÇLIK SINIRI ASGARİ ÜCRETİN ÜZERİNE ÇIKTI”

   “Asgari ücrete yapılan zamlar, EYT’de yapılan düzenlemeler ve piyasaya kredi ve benzeri türde akıtılan sıcak paralar ile hükûmet parasal genişleme politikasını sürdürmekte, kalıcı çözümlerde ısrar etmekten ziyade uzun vadede vatandaşımıza zor günler yasatacak kısa vadeli suni ve secime yönelik adımlar atmaktadır’ diyen Er; “Nitekim Henüz girdiğimiz 2023’ün ocak ayında, çalışanlar ilk zamlı asgari ücretini  almamışken açlık sınırı Türk-İş verilerine göre  8 bin 864 TL’ye yükselmiş, yoksulluk sınırı 28 bin 875 TL olmuş ve  açlık sınırı 8 bin 864 TL’ye yükselerek ‘yeni açıklanan’ asgari ücretin dahi üzerine çıkmıştır. Gıda enflasyonu yüzde 108 olarak gerçekleşmiş yine aynı araştırmaya göre bekâr bir çalışanın aylık yaşam maliyeti ise 11 bin 557 TL olmuştur. Daha da üzücü olan ise Dört kişilik bir ailenin ‘gıda için’ yapması gereken asgari harcama tutarındaki artış bir önceki aya göre yüzde 9,02 oranında gerçekleşmiştir” ifadelerini kullandı.

   Er, vatandaşların hükûmet tarafından yapılan suni artışların esasen kalıcı çözümler üretmediğinin farkında olduğunu ve mutfaktaki yangına bir çare üretemediğini gördüğünü, kalıcı ve yapısal çözümler üretmenin para basmaktan veya piyasa ile örtüşmeyen adımlar atmaktan daha gerçekçi ve gerekli olduğunun farkında olduğunu belirtti.

“KALICI, YAPISAL VE POPÜLİST OLMAYAN ADIMLAR İLE ÇÖZÜM TEK ÇARE”

   İyi Parti İl Başkanı Er, “30 Ocak 2023 tarihinde Millet İttifakı bileşenleri tarafından açıklanan ‘Ortak Politikalar Mutabakat Metni’nde de ifade edilen kalıcı, yapısal ve popülist olmayan adımlar ile çözüm tek çare olup, Millet İttifakı iktidarı tarafından ortaya konan ‘enflasyonun’ 2 yılda tek haneye düşürülecek olması, 5 yılda 5 milyon yeni is yaratılacak olması, Merkez Bankasının bağımsızlığının güçlendirilmesi ve rant değil üretim ekonomisinin desteklenerek kişi başı milli gelirin 5 yılda 2 katına çıkarılacak olmasına yönelik yapısal reformların hedeflenmesi yukarıda izah edilen rakamlar çerçevesinde Millet İttifakının ne kadar doğru bir yolda olduğunu tüm halkımıza bir kere daha göstermektedir” ifadelerini kullandı.

ER VATANDAŞTAN, BİR KAÇ AY DAHA SABIR VE MİLLET İTTİFAKINA DESTEK İSTEDİ

   Er, “Bu vesile ile ifade etmek isterim ki 2023 Seçimleri Türkiye’de Millet İttifakının zaferi ile sonuçlanacak, Düzce’de de IYI Parti ve Millet İttifakındaki ortaklarının başarısı konuşulacaktır. Türkiye’de çözülemeyecek sorun yoktur… Hemşerilerimizi sadece bir kaç ay daha sabretmeye ve Millet İttifakına destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ramazan T
    Ramazan T
    5.02.2023 17:13

    İp Düzce oturmuş genel başkanın başarısından pay çıkarmaya çalışıyor. Ne sahada varlıkları var nede ilçe tekilatlarında. Bütüb ilçelerde kırk elli kişiyi geçmeyen sohbet topluluğu gibi olmuş. Bu kafayla da iktidar olacaklarını sanıyorlar. CHP de olmasa hiç olup gidecekler.