Faruk Darıyerli: ‘Bu işi Millet İttifakıyla ancak biz çözeriz’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce Milletvekili Aday Adayı Faruk Darıyerli, ülke gündemi ve Düzce’ye ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Darıyerli, “Halkımız sabretsin, geliyor gelmekte olan” dedi.

Faruk Darıyerli: ‘Bu işi Millet İttifakıyla ancak biz çözeriz’
26.01.2023 - 14:10
Güncelleme 26.01.2023 - 14:15
Haber Merkezi
1

   Milletvekili aday adaylığını açıkladığı günden bu yana mesai saati gözetmeksizin çalışan ve Düzceliler tarafından oldukça ilgi gören Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Aday Adayı Faruk Darıyerli, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“KİMSEYLE YARIŞ HALİNDE DEĞİLİM, TEK DERDİM HİZMET”

   Kimse ile yarış halinde olmadığını belirten Darıyerli, tek derdinin hizmet olduğunun altını çizdi. “Düzce’mizde 2 kez belediye meclis üyesi olarak görev yaptım” diyen Darıyerli, “Birçok sivil toplum örgütünde ve yardım kuruluşlarında çalıştım. CHP Düzce İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek, hemşerilerime en iyi hizmeti sunabilmek için de vekil aday adayı oldum. ODTÜ İnşaat Fakültesi mezunuyum. 33 yıldır aynı kuruluşta çalışıyorum. Siyasete her zaman ilgi duydum ve içinde oldum. Düzce benim için çok önemli, çünkü sevdalıyım ona. Amacım hemşerilerime hizmet etmek. Bu yüzden elimden geleni yapacağım. Hiçbir zaman kimseyi yaptıklarından dolayı acımasız eleştirmek ya da kötülemek gibi bir niyetim olmadı, olamaz. Geldiğimiz noktada hem ülkemizin hem de Düzce’mizin durumu ortada. Milletvekillerimizin ve iktidarın Düzce’ye kazandırdıkları yeterli değil. İktidar oldukları 21 yıldan beri halkımız 3 milletvekilini iktidar partisine verdi. Maalesef yeterli hizmeti alamadı ve meclise gönderdiği 3 vekili de yanlarında göremedi. Biz de bu yüzden şimdi çok daha iyisini yapacağımıza söz vererek yola çıktık” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞIMIZ ‘ARTIK YETER’ DİYOR”

   Faruk Darıyerli sözlerine şöyle devam etti; “Düzce'de çok çalışıyoruz. Bu da bize sevgi olarak geri dönüyor. Köy, esnaf ve ev gezilerimizde aldığımız son izlenimler ve kamuoyu yoklamaları sonucuna göre, Düzceli hemşerilerimiz bizi mecliste görevlendirecekler. Biz de onları hiçbir zaman mahcup etmeyeceğiz. Hep yanlarında ve kalplerinde olacağız. 

   Vatandaşımız ‘artık yeter’ diyor. Ve ‘Yıllardır onlara oy veriyoruz fakat hiç yanımızda olmadılar. Ekonomik durum çok kötü, pazar, market, elektrik, doğalgaz, su ücretlerine yetişemiyoruz yapılan zamlar 1 ayda eriyip yok olup gidiyor. Ülkenin adalet duygusunu ve inancını yerle bir ettiler. Biz artık sizi bekliyoruz’ ifadesini kullanıyorlar.”

“VATANDAŞIMIZ HERŞEYİN FARKINDA”

   “Biz bunların tamamını çözüp, halkımıza nefes aldırmak ve onların kalbine girmek için geliyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullanan Darıyerli, sözlerini şöyle tamamladı; “İktidar kesenin ağzı açtı. Yıllardır konuşulan ve yapmadıklarını son anda ‘yapıyoruz’ diye ortaya çıkıyorlar. Çünkü seçim yaklaşıyor. Ellerindeki tüm kozları oynuyorlar. Göçmenlere vatandaşlık vererek oy kullandıracaklar. Vatandaşımız her şeyin farkında. Ben kimse ile yarışa girmiyorum. Halkımız bizi biliyor. Tüm Düzceli hemşerilerimi çok seviyor onlarla birlikte başarmak için yola çıkıyorum.  Sonunda en iyi hizmeti onların hak ettikleri şekilde kendileri ile buluşturacağım göreceksiniz…”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Murat
    Murat
    27.01.2023 17:33

    Sayın darıyerli millet ittifakı bu seçimlerde vaad ettikleri sözleri tutarlarsa halk tabiki sizleri tercih edecektir. Önemli olan düzcede vekillik yapacak kişilerin onurlu,dürüst ve hizmet aßkı ile donanımlı olmalarıdır.maziye baktığımızda kemal demir ,necmi hoşver ve avni akyol hâlâ anılarda...kukla değil hizmet eden ve şehri için mücadele edenler tarihe iz bırakacaklar ve saygıyla anılacaklardır.