Kulislerde sürpriz isimler, sürpriz partilerde!

Düzce’deki siyasi kulislerde, sürpriz isimler sürpriz partilerle anılmaya başlandı.

Kulislerde sürpriz isimler, sürpriz partilerde!
25.01.2023 - 13:10
Özel Haber
1

   14 Mayıs’ta yapılması beklenilen seçimler için Düzce’deki siyasi kulisler oldukça hareketlendi.

   Hangi parti, hangi isimlere sıralamalarında yer verebilir, hangi partiler birlikte seçime girebilir” gibi konular şu sıralar çok konuşuluyor.

MHP’DEN SÜRPRİZ BİR HAMLE GELEBİLİR!

   Düzce’deki siyasi kulislerde en çok konuşulanların başında, Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Teşkilatının ne tür bir hamle yapacağı.

   Milletvekili Ümit Yılmaz muhtemel aday adayı ama kulislerde MHP’nin daha farklı bir hamle yapacağından da çokça bahsediliyor.

    Düzce Üniversitesi eski Rektörü Nigar Demircan Çakar’ın ismi Milliyetçi Hareket Partisi’yle birlikte anılmaya başlandı bile. Teşkilat üyelerine bu konu sorulduğunda ise ne “evet” ne de “hayır” deniyor. Yani ser veriyor, sır vermiyorlar.

   Diğer taraftan; eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in ismi de, aynı önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçim arifesinde de yine “MHP’den aday adayı olabileceği” yönünde konuşulmakta.

AK PARTİ LİSTESİNDE; BİR PARTİDEN, BİR BÜROKRASİDEN VE BİR DE STK’LARDAN

   AK Parti’den kimin aday gösterileceğine dair tahminler de, Düzce’deki siyasi kulislerde en çok konuşulan konular arasında.

   Birinci sıraya konabilecek ismin listeyi sürükleyecek bir isim olması yönünde, bazı partililer tarafından bir strateji olarak öneriliyor.

   İki ve üçüncü sıraya ise halkta karşılığı olan bir bürokrat ile STK’lardan bir ismin konulması yönünde fikir beyan ediliyor.

   AK Parti’de tartışılan diğer bir konu ise oluşturulacak listedeki isimlerin eskilerden mi, yoksa yeni ve yıpranmamış isimlerden mi olacağı konusu!

   Öte yandan; AK Partililer’in birleştiği tek konu ise milletvekili aday sıralamasında bulunan isimlerin halkta karşılığının olması.

CHP İLE İYİ PARTİ TEK LİSTE Mİ GİRECEK?

   CHP ve İYİ Parti cephesinde ise yine sular kaynıyor.

   Bu iki partinin tek listeyle mi, yoksa ayrı ayrı mı seçimlere gireceği konusu, yine en çok konuşulan konular arasında.

   Öte yandan; İYİ Parti’de Yunus Özay Er’in adaylık için il başkanlığından istifa etmemesi ve il kongresine gitmesi, “Yunus Özay Er aday olmayacak” yorumlarına neden oldu. Ki bu ihtimalin yüksek olduğu konuşulmakta.

   Diğer taraftan; Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olan Faruk Darıyerli ile İYİ Parti’den Aslıhan Tüysüz’ün, iki parti olarak ortak oluşturulacak listede yer alabileceği de ifade ediliyor.

DEVA, GELECEK, SAADET ve DEMOKRAT

   Kulislerde altılı masanın diğer partilerinin yani DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin de ne gibi bir yol izleyeceği merak ediliyor.

   Bu partiler Düzce’de ayrı ayrı listelerle mi seçime girecek, yoksa bir parti çatısı altında mı seçime girecekler ve kimler aday olabilir, konusu da yine kulislerde konuşuluyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Hayati çaklı
    Hayati çaklı
    25.01.2023 22:56

    6 lı masa da tek liste konuşuldu. CHP mi, iyi partimi altında girilecek veya başka parti altında olacak, o belirlenecek.