Kıbrıs aday adaylığını açıkladı..

Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs AK Parti’den Milletvekili aday adayı olduğunu ifade ederek, “Eğer nasip olur da Milletvekili olursam, diğer tüm ticari, özel vb. görevlerimi bırakıp Milletvekilliği ek işim değil, Düzce Milletvekilliği tek işim olacaktır. Milletvekilliği maaşı almayacak Düzce'min İhtiyaç sahibi ailelerine dağıtılmak adına bağışlayacağım” dedi.

Kıbrıs aday adaylığını açıkladı..
19.01.2023 - 14:22
Haber Merkezi
4

   Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs AK Parti’den Milletvekili aday adaylığını yazılı bir metinle açıkladı.

   “Tarlada izi olanın harmanda yüzü olur” diyen Kıbrıs’ın açılaması şöyle;

   “Geçmişten tecrübelerle sabit 14 Mayıs 2023’e en hazır şahsiyet olarak, her şeyin en  iyisine en güzeline layık güzide vefakâr Düzceli hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu temenniyi söz de değil özde de gerçekleştirecek donanıma, tecrübeye sahibim. Geçmişimi, özgeçmişimi  yazmak sayfalarca sürer. Kısaca yazıyorum.

   Atalarım, büyüklerim 1850 yılında Köroğlu'nun at koşturduğu Köroğlu dağları, Bolu Kıbrısçık’tan  yeryüzü Cenneti Düzce'ye yerleşmişler. Soyadı kanunu çıkınca "cık" ekini atıp Kıbrıs soyadını almışız. Sadece ben değil eşim de Düzcelidir.

   Düzce gibi küçük bir ili Büyükşehir'e çevirecek, Düzce’mizin geleceğini en müreffeh duruma gelmesini sağlayacak donanım ve tecrübeye sahibim.

   AİTİA, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve Ankara Gazi Üniversitesi'nin Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler Bölümlerini, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini başarıyla bitirip diplomalarımı aldım.

   AK Partimizin kuruluş tarihi 2001 yılında AK Partime üye oldum. 2002 yılında üç dönem aralıksız peş peşe AK Parti Ankara İl Başkanlığında İl Yönetim Kurulu Üyesi oldum. Daha sonra iki dönem üst üste AK Parti Ankara İl Demokrasi Hakem Kurulu Yönetim Kurulu üyesi oldum. Bir dönem TBMM Başkanvekili Danışmanlığı yaptım. Başta Düzceliler Derneği Başkanlığı olmak üzere çok sayıda STK da Başkanlık ve Başkanvekilliği görevlerim sürmektedir.

“MAAŞIMI BAĞIŞLAYACAĞIM”

   Eğer nasip olur da Milletvekili olursam diğer tüm Ticari, özel vb. görevlerimi bırakıp Milletvekilliği EK İşim değil DÜZCE Milletvekilliği TEK İŞİM olacaktır. Milletvekilliği maaşı almayacak Düzce'min İhtiyaç sahibi ailelerine dağıtılmak adına bağışlayacağım.

   Dolayısıyla hem mektepli hem alaylı olarak gerekli donanım ve tecrübeye sahibim.

   Çok farklı şekillerde Bizans oyunlarına, ayak oyunlarına rağmen diklenmeden dik duruşla, omurgalı duruşla zikzak çizmeden yaşamım boyunca Düzce’nin bir öz evladı olarak Düzce’mden hiç kopmadım. Sadece iyi günde değil depremler vb. kötü günlerde de sahada oldum. İyilik yapar gibi görünmedim, iyilik yaptım görünmedim. Mütevazi kişiliğimle münakaşa değil, münazara adamı oldum.

   Bir Düzce Sevdalısı olarak Düzce’mize faydalı olmak adına yıllardır bilendim. Mevzubahis Düzce ise gerisi teferruattır diyor, sağcı, solcu, inançlı inançsız, Çerkez, Abhaz, Laz, Manav, Roman vb. hiçbir etnik köken ayırımı yapmadan herkesin Milletvekili olup hizmet edeceğim. Tüm hemşerilerime baki selamlar sunuyorum.”