AK Parti’de yeni İl Başkanı heyecanı ve kulisler!

AK Parti, yeni İl Başkanını seçmek için gerek temayül yaparak ve gerekse birebir görüşmelerle yol almaya çalışıyor.

AK Parti’de yeni İl Başkanı heyecanı ve kulisler!
16.01.2023 - 16:55
Haber Merkezi

   Kamuoyunun, “AK Parti’de Mustafa Keskin’den boşalan İl Başkanlığı koltuğuna kim oturacak?” sorusunun cevabını beklediği bugünlerde, parti içinde büyük bir hareket var.

   Birkaç gündür bugün gerçekleşen temayül yoklaması için kulisler yoğunlaşmıştı. Farklı mekanlarda düzenlenen toplantılarla bazı isimler üzerinde oy kullanılması yönünde telkinlerde bulunulduğu konuşuluyordu.

İL YÖNETİMİ NE İSTİYOR?

   Eski İl Başkanı Mustafa Keskin’in İl Yönetim Kurulu üyelerini bir kafede toplayarak toplantı yaptığı ve bu toplantıda yönetim içinden birinin il başkanı olmasının avantajından bahsettiği, bu ismin de Ersin Gökçe olduğu söyleniyor.

   Keskin’in buradaki amacının, milletvekili adaylık sıralaması sürecinde yönetim kurulunun desteğini almak olduğu, şeklinde yorumlanıyor.

   Yönetim kurulu üyelerine ise “Yönetim kurulundan birinin başkan olması durumunda, yönetimin değişmeyeceği ve kendilerinin de yönetimde kalmayı garantileyeceği”, şeklinde telkinlerde bulunulduğu konuşuluyor.

   Ancak yapılan temayül oylamasında, kaç kişinin bu yönde oy kullandığı, kaç kişinin farklı isimlerle temas kurarak başka adaylara oy kullandığı bilinmiyor.

MİLLETVEKİLLERİ KİMİ DESTEKLİYOR?

   Mustafa Keskin’in bu hamlesini gören Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Fahri Çakır’ın ise Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu’nu desteklediği konuşuluyor.

   Onların da amacının, yine milletvekili adaylık sıralaması sürecinde yeni seçilecek il yönetiminin desteğini almak olduğu, ifade ediliyor.

   Vekillerin, temayülde oy kullanacak kişileri (Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Başkanları, İl yönetimi, Gençlik Kolları, Kadın Kolları üyeleri), bir aracı kullanarak arattığı da kulislerde söylenmekte.

   Öte yandan oy kullanan bazı kişilerin de Ali Dilber ismi konusunda da hemfikir olduğu, aldığımız duyumlar arasında.

PARTİLİLER NE DİYOR?

   AK Parti’ye gönül vermiş kişilerle konuştuğumuzda ise; il başkanı olacak kişinin, isim yapmak için bu koltuğu tercih etmeyen bir ismin olmasının faydalı olacağı, yönünde fikir beyan ediyorlar.

   AK Partililer bu konuda, “Adını duyurup, şahsi işini yürütmek veya düzeltmek için il başkanlığına soyunulmamalı. Bu partimize zarar verir. İşi gücü düzgün, partimizin il başkanlığından gelecek tanıtımına ihtiyacı olmayan, Düzce’de hemen herkesin tanıdığı, bildiği, vatandaşta karşılığı olan bir kişinin il başkanı olmasını, tercih ederiz” diyorlar.    

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.