AK Parti’de İl Başkanlığı için Temayül Yoklaması yapılacak!

AK Parti Mustafa Keskin’in istifasıyla boşalan İl Başkanlığı koltuğu için 16 Ocak Pazartesi günü temayül yoklaması yapacak.

AK Parti’de İl Başkanlığı için Temayül Yoklaması yapılacak!
14.01.2023 - 17:57
Güncelleme 14.01.2023 - 18:07
Haber Merkezi
4

   AK Parti’de Mustafa Keskin’in istifasıyla boşalan il başkanlığı koltuğu için, 16 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 10:00’da temayül yoklaması yapılacağı öğrenildi.

   Aldığımız duyumlara göre, temayül yoklamasında sorulacak ilk soru; “İl Başkanlığı için yönetim içinden mi, yoksa yönetim dışından mı bir isim tercih ediyorsunuz?” olurken, “Tercih ettiğiniz isim hangisidir?” sorusunun da temayüle katılanlara yöneltileceği yönünde..

KİMLERİN İSMİ GEÇİYOR?

   İl Başkanlığı için 5 kişinin ismi geçiyor. Bu isimler şöyle;

   1-Av. Ali Dilber (Düzce Belediyesi Kent Konseyi ve Yeşilay Şube Başkanı)

   2- Hasan Şengüloğlu (Merkez İlçe Başkanı)

   3- Sinan Aydın (İl yöneticisi)

   4- Murat Saydam (İl yöneticisi)

   5- Ersin Gökçe (İl yöneticisi)

KİMLER OY KULLANABİLİYOR?

   Temayülde oy kullanacak kişiler ise; Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Başkanları, İl yönetimi, Gençlik Kolları, Kadın Kolları üyeleri oy kullanacak.

KULİSLER BAŞLADI!

   İl Başkanlığı koltuğu için hemen herkes kendine yakın bir isim için kulislere başladı.

   Dün akşam eski İl Başkanı Mustafa Keskin, Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’yla birlikte, diğer ilçe başkanlarını bir araya toplayarak istişare yaptıkları, aldığımız duyumlar arasında.

   Ayrıca yine eski İl Başkanı Mustafa Keskin’in mevcut il yönetimini de, yapılacak temayül öncesi bir kafede toplayıp, istişare yapacağı yine kulislerde konuşuluyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Ahmet
  Ahmet
  15.01.2023 15:18

  Heryerde Recep Albayrak varken burada neden yok?

 • Abdurrahman
  Abdurrahman
  15.01.2023 01:33

  Hasan Şengüloğlu harici faydalı olmaz. Zararlı olur bu beş kişiden en faydalı isim Hasan Şengüloğlu olur.

 • Delegeler
  Delegeler
  14.01.2023 19:16

  Kendi delegelerinin fikrini almadan temayül yoklaması olurmu Güvenmediği insanları mı delege seçtin demezler mi Parti Tüzüğüne aykırı Zaten şuan belirlenmiştir Kim olacağı da gladyo Şuan çalışıyor sanırım bırakırlar mı o kapıyı başkasına şimdi nereler aranıyor kapılarda yatılıyor görev isteniyor

 • Milli Görüş
  Milli Görüş
  14.01.2023 19:05

  İl Başkanı Olacak isim Mücahit Sezendir Bu isimler Ancak yönetimde olabilir Partiyi küskünleri ve Yeni Refah Ve Saadet partisi ne giden tüm herkesi Tek çatı altında toplayacak olan Reisin Ve Erbakan'ın Arkadaşı olmuş Toparlayıcı Seçim havasını değiştirecek Tek Adam Mücahit Sezendir Ben olacam derdini bırakın Yanında olun