Düzce’nin 6’lı masasında görüş ayrılığı!.. Er, Cemşit’in söylediklerine itiraz etti!

CHP İl Başkanı Semih Cemşit’in, Düzce Valisi Cevdet Atay ve devlet erkânının seçim arifesinde köy gezilerine neden hız verdiğini sormasının ardından, sosyal medyada bir açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, “Vali siyasi gündemin tarafı yapılmamalıdır” dedi.

Düzce’nin 6’lı masasında görüş ayrılığı!.. Er, Cemşit’in söylediklerine itiraz etti!
12.08.2022 - 17:39
Güncelleme 12.08.2022 - 17:42
Haber Merkezi

   CHP İl Başkanı Semih Cemşit dün yaptığı bir açıklamayla, Vali Cevdet Atay ve devlet erkanının seçim arifesinde köy gezilerine neden hız verdiğini sordu. Cemşit açıklamasında, “Düzce valimizin, iktidar partisi temsilcilerinin tepki çekeriz endişesiyle ziyaret edemediği bölgelere bugünden sonra yapacağı ziyaretlerde, direkt olarak yöre halkının ivedi ihtiyaçlarını gündeme almasını umuyor, kamu görevlilerinin siyasi hal ve tavırlardan uzak durarak siyasi çalışmalarda bulunmamaları gerektiğini sayın valimize hatırlatmak zorunda kalmanın üzüntüsünü yaşıyoruz” demişti. 

KESKİN; “GİDİLMEDİK YER BIRAKMADIK”

   Bunun üzerine ilk açıklama AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’den gelmiş ve Keskin’de “Sayın valimiz göreve geldiği ilk günden itibaren vatandaşlarımızla birlikte onların sorunlarını dinleyen ve çözüm odaklı yaklaşımı ile gece gündüz çalışan, gayret eden bir bürokratımızdır” demiş, AK Partinin 21 yıldır tüm teşkilatları İle birlikte gidilmedik bir tek köy, belde, ilçe bırakmadığı ifadelerinde bulunmuştu.

ER; “VALİ SİYASİ GÜNDEMİN TARAFI YAPILMAMALIDIR”

   Akabinde İYİ Parti Yunus Özay Er sosyal medyadan bir paylaşım yaparak, valinin siyasi gündemin tarafı yapılmaması gerektiğini vurguladı. 

   Er’in açıklaması şöyle; “Düzce’nin valisi siyaset üstüdür

   Siyasete olan mesafeli duruşunu ve titizliğini bizzat gözlemleyip takdir ettiğimi daha önce de belirtmiştim. Şehrimiz için de kendisini “şans” olarak görmekteyim

   Vali Devlet’in valisidir.. Devlet’in valisi olmalı, Devlet’in valisi olarak kalmalı, siyasi gündemin tarafı yapılmamalıdır…

   Ön yargıdan ve siyasi beklentiden uzak herkesin fikrine sonsuz saygı duymakla beraber,  siyasi konumum gereği taşıdığım sorumluluk paralelinde bu hususta şahsi fikrimi aktarmayı vicdani ve insani açıdan elzem gördüğümü kamuoyunun takdirine sunarım

   Doğruya doğru yanlışa yanlış diyebildiğimiz müddetçe şehrimiz daha saygın bir şehir olacaktır.” 

CEMŞİT'İN AÇIKLAMASI : https://www.burasiduzce.com/siyaset-duzce-haberleri/63376-cemsit--vali-atay%E2%80%99in-secim-arifesinde-koy-ziyaretlerinin-sebebini-sordu 

KESKİN'İN AÇIKLAMASI : https://www.burasiduzce.com/siyaset-duzce-haberleri/63392-ak-parti-il-baskani-keskin--chp-il-baskani-cemsit%E2%80%99e-cevap-vereyim-dedi-ama-yaptigi-paylasimin-altina-vatandas-oyle-bir-yorum-yapti-ki!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.