SÖNMEZ; 'Üretim seferberliği başlatılmalı'

Gölyaka’da üretim devrimi kurultayı düzenlediklerini ifade eden Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, “Fabrikalar çalışmalı, ekilmedik toprak kalmamalı. Üretim seferberliği başlatılmalı” dedi.

SÖNMEZ; 'Üretim seferberliği başlatılmalı'
22.12.2021 - 15:13
Haber Merkezi

   Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez bugün yaptığı bir basın açıklamasıyla Gölyaka’da bir üretim devrimi kurultayı düzenlediklerini belirterek, tüm vatandaşları davet etti.

   Sönmez açıklamasında şunları söyledi;

   “Geçen yıl Düzce Teknopark salonunda, genel başkanımız Sayın Doğu Perinçek’in de katılımıyla gerçekleştirdiğimiz kurultayın devamı olarak ‘’Gölyaka Üretim devrimi kurultayı’’ düzenliyoruz.

   Bugün yaşadığımız ekonomik sorunların temel nedeni üreticilerin üretimden uzaklaştırılmasıdır.

    Bugün 1980 yılından bu yana sürdürülen, faize ve dolar saltanatına dayanan ekonomik sistemin sonuçlarını hep birlikte görmekteyiz.

   Bu böyle gitmez.

   Üreticilerin baş tacı edileceği bir ekonomik sisteme derhal geçmeliyiz.

   Öncelikle Türkiye’de üretilebilen hiçbir mal dışarıdan alınmamalı.

   Fabrikalar çalışmalı, ekilmedik toprak kalmamalı. Üretim seferberliği başlatılmalı.

    Özetle;

    Tasarruf, yatırım, istihdam, üretim ve adil paylaşıma dayanan bir ekonomik sistemle sorunlarımızı çözebiliriz.

    Ekonomimizi dolar oyunlarıyla çökertmeye çalışan iç ve dış merkezli tertiplere karşı en etkili silah, Vatan Partisi’nin 81 maddelik üretim devrimi programıdır.

    Bugün acil görev üreticilerin, üretmesi önündeki engelleri kaldırmak, üretimi teşvik etmektir.

         Gölyaka; 1. Sınıf tarım arazileriyle, yaylaları, akarsularıyla, gölüyle ve termal kaynaklarıyla üretim potansiyeli en yüksek ilçelerimizdendir.

          Bunun için 25 Aralık Cumartesi günü Gölyaka Belediye Meydanı, belediye sosyal tesislerinde gerçekleştireceğimiz, üreticilerin sorunlarını ve çözüm yollarını dile getireceği üretim devrimi kurultayına başta Gölyaka Halkımız olmak üzere tüm yurttaşlarımız davetlidir.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.