CHP’Lİ KADINLAR EL İZLERİNİ BIRAKTI

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından “Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar Toplantısı” Kuşadası’nda gerçekleştirildi. 81 ilin kadın kolları başkanlarının bir araya geldiği toplantıda, başkanlar kadına yönelik şiddete artık “Dur” demek için el izlerini bırakarak tepkilerini dile getirdiler.

CHP’Lİ KADINLAR EL İZLERİNİ BIRAKTI
26.10.2021 - 13:02
Güncelleme 26.10.2021 - 13:04
Haber Merkezi

   CHP Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanlığı, Aydın Kuşadası’nda 23-24 Ekim'de; “Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar” başlıklı bir toplantı düzenledi.

   Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Jale Akyıldız’ında hazır bulunduğu toplantıda, kadınlar kentleri ile ilgili bilgileri paylaşırken, Türk Siyasetinde Örgütün Yeri ve Seçim Güvenliği hakkında da aktarımlarda bulundurlar.

.   CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka toplantıda “Kadınlar olarak en değerli hakkımız olan yaşam hakkımız için mücadele ediyoruz. Bu nedenle erken seçim değil, derhal seçim istiyoruz” cümlelerini kaydederken, toplantıya katılım sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da Kadın Kolları MYK üyeleri ve 81 il kadın kolu başkanının el izini bıraktığı panoda, kadına yönelik şiddete ‘dur’ diyerek kendi el izini bıraktı.