‘Bazı partilerde milletvekili aday listeleri belirlendi’ iddialarına İYİ Parti’den cevap geldi..

Bazı partilerin ilk seçimde milletvekilliğine aday olacak isimleri şimdiden belirlediğine dair iddialara İYİ Parti’nin değişik organlarından cevap geldi.

‘Bazı partilerde milletvekili aday listeleri belirlendi’ iddialarına İYİ Parti’den cevap geldi..
1.09.2021 - 14:21
Güncelleme 1.09.2021 - 14:25
Özel Haber

   Öncü TV’den Sadullah Ünsal’ın iki  programında da, bazı partilerin ilk seçimde milletvekilliğine aday olacak isimleri belirlediğine dair aldığı duyumları yayınlamasının ardından, Gazete burasıdüzce Genel Yayın Yönetmeni Fatih Melih Maradit’te kendi köşesinde bunu dile getirdi.

   Maradit, partilerin İl Başkanlarının bu konulara açıklık getirmesini, aksi taktirde bu konuda çalışan kişilerin hevesinin kaçacağını belirttiği “Aday pazarlığı birmiş mi yani?” başlıklı yazısının www.burasiduzce.com ‘da yayınlanmasının ardından, sosyal medyadaki paylaşımın altına İYİ Parti’nin değişik organlarından bazı açıklamalar geldi.

   İl Başkanı Yunus Özay Er, Kadından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nuran Sayman ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli’nin, Maradit’in yazısının altına yaptıkları açıklamalarda, herhangi bir milletvekili pazarlığı olmadığı belirtilerek, bu konularda da yönetim kurulunun karar vereceğinin altı çizildi.

   İşte o açıklamalar;

YUNUS ÖZAY ER; “ADAYLIK PAZARLIĞI YOK!”

   Bahsi geçen isimlerle veya herhangi bir başka isimle bir adaylık görüşmesi veya pazarlığının yapılmadığını ifade eden İYİ Parti İl Başkanı Er, “Biz gizli görüşmeler, pazarlıklar ve siyasi eylemler ile hareket eden bir parti yönetimi değiliz. Hiç de olmadık” dedi.

ERDOĞAN KEFELİ; “TARLADA EMEĞİ OLMAYANIN, HARMANDA YÜZÜ OLMAZ. BU KARARLARI YÖNETİM KURULU VERİR!”

   “Tarlada emeği olmayanın, harmanda yüzü olmaz” diyen İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Kefeli; “Çok ayrıntıya girmiyorum ama bu partiye en zor günlerinde emek verenlerle birlikte, bugün görev yapan bir yönetim kurulu var ve biz de bu kararları yönetim kurulu verir” ifadelerini kullandı.

NURAN SAYMAN; “YÖNETİME YANSIMIŞ BİRŞEY YOK!”

   “Bizler teşkilat olarak herşeyi aramızda değerlendiririz” diye konuşan İYİ Parti Kadından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayman,  “Yönetimimize yansımış bir şey yok” şeklinde konuştu. 

______________________________________________

FATİH MELİH MARADİT'İN İLGİLİ YAZISI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN; 

https://www.burasiduzce.com/fatih-melih-maradit/4110-aday-pazarligi-bitmis-mi-yani

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.