YILMAZ TBMM’DE, EHLİYETİNE EL KONANLARI GÜNDEME GETİRDİ!

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) söz alarak yürürlüğe giren indirim ve yapılandırmaya ilişkin bazı eksikleri dile getirdi.

  • 9.06.2021   16:11
  • (0)

   TBMM’de söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, kamu alacaklarına yapılandırma getirilmesine rağmen, af ve indirimden ehliyetlerine el konulan vatandaşların faydalanamadığını söyledi.

   Pandemi sürecinde cezaevlerinden binlerce insanın denetimli serbestlikten yararlandığını hatırlatan ve ehliyetine el konanların beklentilerine kulak tıkamanın doğru olmadığını belirten Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

   “Geçtiğimiz günlerde meclise getirilen kanun teklifleri ile devletin vergi alacaklarına, belediye alacaklarına, trafik cezalarına ve başka cezalara hem indirim hem de yapılandırma getirilerek vatandaşımızın pandemi sürecinde yaşadığı ödeme sıkıntısının giderilmesi sağlamıştır. Kanun tekliflerinin hazırlanmasında imzası bulunan milletvekillerine ve uygulayan hükümetimize teşekkür ederiz. Ancak trafik cezalarında idari para cezalarına getirilen af ve indirim ehliyetlerine el konulan vatandaşlarımıza getirilmemiştir.

   Yapmış oldukları bir hatanın neticesinde hayati tehlike içermeyecek ihlaller yapanlardan ehliyetlerine el konulan binlerce vatandaşımız ehliyetlerinin iadesinde de af veya süre indirimi beklemektedir. Cezaevlerinden dahi pandemi sürecinde binlerce insan denetimli serbestlikten yararlanırken ehliyetine el konanların beklentilerine kulak tıkamak bence doğru değildir.

   Gelin bu kanun teklifinde ehliyetine el konan vatandaşlarımıza af değilse bile en azından yüzde elli gibi bir süre affı getirerek gönüllerini alalım.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.