ER; ‘Susup oturmayacağımızı zaten fark etmişsinizdir!’

  • 1.04.2021 13:34
  • (0)
  • Abone ol

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün iki yılının değerlendirdiği açıklamalarda, aldıkları oy kıyaslaması yaparak muhalefete, “Susun oturun” ifadelerine karşılık İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, “Konu memleket menfaatleri olduğunda susup oturmayacağımızı ve çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğimizi dikkatinize sunarım” cevabını verdi.

ER; ‘Susup oturmayacağımızı zaten fark etmişsinizdir!’

   Dün Düzce’nin gündeminde 31 Mart seçimleriyle göreve başlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ikinci yılının dolmasıyla ilgili yaptıklarının ve yapacaklarının anlatıldığı sunum vardı.

   Bu sunumla alakalı olarak ilk yorum İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’den geldi.

   Er, yazılı bir basın açıklamasıyla Başkan Özlü’nün hem sunumunu değerlendirdi ve hem de muhalefetle ilgili söylemine cevap verdi.  

“ARTIK İCRAAT VAKTİ”

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’in açıklaması şöyle;

   “Sayın Başkanım, seçildikten sonraki 2 yılınızı değerlendirdiğiniz toplantınızı görsel ve yazılı basın üzerinden takip ettim. Projelerinizi dinlemekten büyük mutluluk duydum, umarım en kısa zamanda bahsettiğiniz tarihlere uygun olarak hayata geçtiklerini de görür, başarınız ile biz de muhalefet olarak gurur duyarız. Malum artık icraat vakti..

“BU MATEMATİK SİZİ DOĞRU YERE GÖTÜRMEZ!”

   Sayın Başkanım, sunumunuz esnasında muhalefete susun oturun demiş ve aldığınız oy itibarı ile muhalefete halkın güvenmediğini ifade etmişsiniz. Başkanım sizin yerinizde olsam alınan oy oranları üzerinden kesin bir ‘güven’ unsuru aramazdım. Çünkü bildiğiniz üzere son seçimlerde %47,14 oy oranı ile seçildiniz ki sizin kurduğunuz mantık ile halkın %52,86’si size oy vermemiş, yani Düzceliler’in yarısından fazlası size güvenmemiş olmaktadır. Dolayısı ile bence halk bana daha fazla güvendi, muhalefet partilerine ayrı ayrı daha az güvendi demek burada daha doğru olacaktır. Takdir elbette sizindir ama bu matematiğin sizi doğru yere götürmeyeceği son derece net.

DEMOKRASİ VURGUSU

   Sayın Başkanım, Türkiye Cumhuriyeti ‘demokratik’ laik sosyal bir hukuk devletidir. O demokrasi ki, kariyerinden her zaman büyük saygı ile bahsettiğim çalışkan bir evladını Çilimli Topçular köyünden alıp muazzam bir bireysel başarı eşliğinde Türkiye Cumhuriyetinde Bakanlık makamına taşımış, akabinde de doğduğu İl’e Belediye Başkanı yapmıştır. İşte o demokrasinin en önemli unsurlarından biri de ‘ muhalefet’ olup, demokrasinin de asıl önemi çoğunluktan farklı düşünme ve yaşama hakkını insanlara vermesidir. Halkımız da bu imkanını bu güne kadar gözü gibi koruya gelmiştir.

“DEMOKRATİK YÖNETİMLER ESASEN ÇOKÇA DA TAHAMMÜLE DAYANIR”

   Bize gelince… İyi Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar yaşadığımız sosyal ve politik anti-demokratik zorlukları en iyi bilenlerden biri olduğunuza inanarak İyi Partililerin hak ve özgürlükler noktasındaki gücünü ve direncini de göz ardı etmeyeceğinizi umuyorum. Konu memleket menfaatleri olduğunda susup oturmayacağımızı ve çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğimizi dikkatinize sunarım. Zaten fark etmişsinizdir de…

    Demokratik yönetimler esasen çokça da “tahammül” e dayanır..

   Malum, Siyasi yarışımız devam ediyor. Bir sonraki secimde, inşallah, görüşmek üzere. Saygılarımla.”

  • Abone ol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.