Özcan; 'Adayı uzaklardan aramayın!'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Altılı Masa'ya mektup yazarak adaylık talebinde bulundu. Özcan, altı parti liderine “Adayı uzaklarda aramayın” dedi. Özcan’ın referansları arasında, 20 yıldır Bolu ve Düzce’de görev yapan milletvekilleriyle, tüm siyasi partilerin temsilcileri de bulunuyor.

Özcan; 'Adayı uzaklardan aramayın!'
20.01.2023 - 12:56
Güncelleme 20.01.2023 - 13:02
Haber Merkezi

   Komşu il Bolu’nun Belediye Başkanı Tanju Özcan, bugün yaptığı açıklamada Altılı Masa'ya mektup yazarak adaylık talebinde bulunarak, kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olacak özgüvene ve başarı öyküsüne sahip olduğunu söyledi. "Kendime güveniyorum" diyen Tanju Özcan, girdiği son 5 seçimi de kazandığını hatırlattı.

“BUGÜNE KADAR YAPTIĞIM EN CİDDİ AÇIKLAMA ”

   Özcan’ın sosyal medyadan da canlı olarak yayınladığı açıklamalarından önemli satır başları şöyle;

   “Bugüne kadar yaptığım en ciddi açıklamalar olacaktır.

  6’lı masada herhangi bir sekreter olmadığı için her lidere ayrı olarak göndermek zorunda kaldım. Bu mektup göreve talip olma ve aynı zamanda meydan okuma metnidir.

“ERDOĞAN'IN ÇAKMALARINI GÜNDEMİNİZE ALMAYIN!”

   Ben AK Parti ve MHP seçmeninden de yoğun bir destek almışım, oy almışım. Yaklaşık 20 yıl sonra belediyeyi geri almış olduk. Belediye başkanlığı görevimin 4 yılını tamamladım.

   Göreve gelmemden bu yana en az 20 anket şirketi Bolu’da araştırma yaptı, 2-3 tanesini ben yaptırdım. Ben hepsinde en başarılı 3 belediye başkanından birisi olarak ölçüldüm. Bunu da 6’lı masa isterse bütün anket şirketlerine sorabilir.

   Şehrinde dilenci olmayan tek belediye başkanıyım. Mesleki hayatında başarılı olmuş özel hayatında düzgün bir yaşam süren bir siyasetçiyim. 12 mazbata sahibi Türkiye'de belki de tek siyasetçiyim. Ülkenin sorunlarını biliyorum. Seçim tarihi belli oldu. Ortak adayı 6'lı masanın açıklama vakti geldi. Adayı uzaklarda aramayın ve Erdoğan çakmalarını gündeminize almayın. Aday gösterilmem durumunda seçileceğime inanıyorum. Bana güvenin. Kendimi övmeyi sevmem ama başarılı bir siyasetçiyim. Ben göreve talibim. Kazanacak aday olsun diyorsanız Tanju Özcan kardeşinize yol verin. Bu sadece mektup okuma değildir. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a meydan okumaktır.

   Erdoğan’a karşı benden daha çok seçim kazanmış gerçek bir Türk milliyetçisi aday bulursanız ona sözüm yok. Sayın Kılıçdaroğlu’nun tarif ettiği aday tiplemesi bana tamamen uygundur. Adayı uzaklarda aramayın. Bu kardeşiniz aday seçilmesi durumunda 21 yıllık Erdoğan dönemine son verecek.

   Kazanacak aday olsun diyorsanız, seçimlerde rüştünü defalarca ispat etmiş, Erdoğan’ı yüzde 65 oyla Cumhurbaşkanı seçildiği Bolu’da açık şekilde hezimete uğratmış olan Tanju Özcan kardeşinize yol veriniz.

   Ben Erdoğan’a meydan okuyorum”

“REFERANSLARI ARASINDA DÜZCELİ SİYASETÇİLER DE VAR!”

   Özcan; CHP’li büyükşehir belediye başkanları, 81 il başkanı, STK’lar gibi bir çok kişinin haricinde, 20 yıldır Bolu ve Düzce’de görev yapan tüm siyasi partilerin yetkilileri ve AK Parti milletvekillerini de referans olarak gösterdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.