Komşu başkan yine gündemde!.. Bu kez Kılıçdaroğlu’na seslendi ama cevap Gürsel Tekin’den geldi..

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan sosyal medyadan Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Bir hafta önce kibir abidesi size ‘yüreğin yetiyorsa aday ol’ demişti Sn. Gn. Başkanım… Sizden ses çıkmadı…” dedi. Cevap CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’den geldi. Tekin, “Bu çok haddini aşan bir meseledir. Bir siyasetçi, bir belediye başkanı kendi liderine bu cümlelerle hitap edemez. Bu kabul edilebilir bir durum değil” ifadelerini kullandı.

Komşu başkan yine gündemde!.. Bu kez Kılıçdaroğlu’na seslendi ama cevap Gürsel Tekin’den geldi..
7.06.2022 - 13:47
Güncelleme 7.06.2022 - 13:48
Haber Merkezi

   Komşu ilimiz Bolu’nun Belediye Başkanı Tanju Özcan bir türlü ülke gündeminden düşmüyor. Başkan Özcan’ın son çıkışı bu kez CHP’lileri oldukça kızdırdı.

   Belediye Başkanı Tanju Özcan sosyal medya hesaplarından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek ‘Cumhurbaşkanı adayı’ olmak için yol istedi.

   Sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Başkan Özcan, "1 hafta önce kibir abidesi size ‘yüreğin yetiyorsa aday ol’ demişti Sn. Gn. Başkanım… Sizden ses çıkmadı… Siyaset iddia işidir… Yol verin ben bu resti göreyim… Hazırım inan olsun… Sandıkta dürüvereyim defterini… Güvenin bana… Yenerim!!!" ifadelerini kullandı.

CEVAP GÜRSEL TEKİN’DEN GELDİ.. “HADDİNİ AŞTI!”

   Kılıçdaroğlu'nun Özcan'ın bu çağrısına nasıl bir cevap vereceği merakla beklenirken cevap CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’den geldi.

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, cumhurbaşkanlığı adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenişini değerlendirdi. Milletvekili Tekin değerlendirmesinde, “Bu çok haddini aşan bir meseledir. Bir siyasetçi, bir belediye başkanı kendi liderine bu cümlelerle hitap edemez. Bu kabul edilebilir bir durum değil” ifadelerini kullandı.

   HaberTürk kanalında yayınlanan Kübra Par’la Açık ve Net programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sosyal medyada üzerinde yaptığı paylaşım ile Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenmesini ve izin istemesini değerlendirdi.

   Milletvekili Tekin değerlendirmesinde, “Twitter’da partinin genel başkanına meydan okuyacak bir insanı bir dakika tutmam. Çirkindir, reddediyorum. Genel merkezin ivedilikle gereğini yapmasını arz ediyorum” dedi.

"TANJU’YU ŞİDDETLE KINIYORUM"

   Hem Tanju Özcan’ı hem de genel merkez yöneticilerini kınadığını belirten Milletvekili Tekin, “Tanju çeşitli dönemlerde partinin kademelerinde görev yapmıştır, parti disiplinini, parti terbiyesinin ne olduğunu bildiğini zannediyorum ama görüyorum ki bugün gerçekten haddini aşarak, hem Tanju’yu şiddetle kınıyorum aynı zamanda genel merkez yöneticilerini de kınıyorum. Bu çok haddini aşan bir meseledir. Bir siyasetçi, bir belediye başkanı kendi liderine bu cümlelerle hitap edemez. Bu kabul edilebilir bir durum değil” ifadelerini kullandı.

"GENEL BAŞKANINA MEYDAN OKUYACAK BİR İNSANI BİR DAKİKA TUTMAM"

   Değerlendirmesinin devamında Tanju Özcan’ın partiden atılması gerektiğini işaret eden Milletvekili Tekin, “Ben 37 yıldır bu partinin bütün kademelerinde görev yapmış bir insanım. Partimin kurumsal en hassasiyet gelmesin diye hep yutmuşum, birçok yanlışları da görmüşümdür. Son derece de doğaldır. Ama partinin geleneklerinden geldiğimiz için bu saygı, sevgiyi herkes gösterecek. Twitter’da partinin genel başkanına meydan okuyacak bir insanı bir dakika tutmam. Çirkindir, reddediyorum. Genel merkezin ivedilikle gereğini yapmasını arz ediyorum” dedi. (Bolu Gazetesi) 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.