NE OLACAK BU DÜZCE’NİN HALİ?

  • 20.08.2013

   Düzce'nin bulunduğu coğrafi bölgedeki emsali komşularla kıyaslandığı zaman yaşadığı sorunları alt alta yazsak herhalde şu sayfa yetersiz kalır.

   Hangi birini ele alsan adeta tuttuğun dal elinde kalıyor.

   Ne olacak bu Düzce'nin hali?

   Bu soruyu sorma hakkı ve yetkisini ben bir vatandaş olarak kendimde ziyadesiyle buluyorum.

   Ben bu soruyu sorma hakkını kendimde bulup soruyorum, soruyorum da soruyu soracak yetkili ve etkili birini bulamıyorum.

   Her türlü sorunumuzu çözsün, bizi yönetsin diye seçtiklerimiz kendilerini bu sorunun muhatabı olarak kabul etmiyor galiba.

   Düzce'nin asıl sahipleri de herhalde kaderlerine küsmüş Düzce'yi adeta başka mahallelerin yaramaz çocuklarına oyun alanı olarak terk etmişler.

   Bu şımarık yaramaz çocuklar öylesine palazlandılar ki, Düzceli'nin yeni ekip yeşertmeye çalıştığı çiçek bahçelerinde yirmidört saat tepişip, Düzce'nin çiçeklerini, fidanlarını daha yeşeremeden adeta bataklığa döndürüyorlar.

   Neden?

   Çünkü bu şımarık başka mahalle çocuklarını o herşeyimizi bağladığımız güzelim bahçeden kovacak, onların kulaklarını çekecek “hııııııııı” diyebilecek babayiğit maalesef bu memlekette kalmamış.

   Kendi köylerinin sokaklarında bile koşturulmayan, insan sesini kısarak konuşan, parmaklarının ucuna basarak yürüyen ürkek failler Düzce'ye gelince adeta allame-i cihan kesilip Düzcelinin kaderini kapkara hale getirebiliyorlar.

   Saygıdeğer okuyucularımız “kim bunlar madem o kadar çok biliyorsun isimlerini söyle de bilelim” diyebilir.

   Bende diyorum ki “malumun ilanı gerekmez.”

   Şöyle bir bakın;

   - Hastane ve hastanelerin durumu, içler acısı,

   - Eğitim yürekler acısı

   - Yolların durumu perişan (özellikle bazı köylerin)

   - Şehrin göbeği hala adeta deprem müzesi gibi

   - Üniversite siyaset kavgası tam bir kayıkçı kavgası

   - Senlik benlik davası yüzünden Düzeliye Hastanede çektirilen işkenceler üniversitelerde “tez” konusu olacak düzeye geldi.

   Daha hangi birini yazalım, kimi kime şikayet edelim?

   En iyisi hepsini Allah'a havale edelim;

   Kendi siyasi ve ideolojik ihtiraslarına yenik düşüp bu gariban millete işkence çektirenlerin ve bunda payı olanların iki cihanları da cehennem olsun… (Artık herşeyi detaylarıyla yazmaya gerek yok herkes üzerine düşeni alsın.)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.