YOKSA TUZAK MI?

  • 7.06.2013

   Başlığı okuyan okurlarımız sanırım hemen Taksim Gezi Parkı’nın oluşturduğu gündemden bahsedeceğimizi düşünmüştür. Ama değil, çünkü yerelde güncel olarak yaşadığımız önemli bir sıkıntı cebimizi yakmaya devam ediyor.

   Bugün itibarıyla bu konuyu Düzce kamuoyu gündemine taşıyan duyarlı hemşehrilerimize de teşekkür ederiz.

   Nedir bu tuzak?

   Evet Devlet vatandaşına tuzak kurar mı?

   Evet kurar!

   Olmaz böyle şey, herşeyden önce evrensel hukuka ve Anayasaya aykırı.

   Olsunnn. Neyi değiştirir ki?

   Neyi değiştirsin, vatandaşın devletine olan güven ve sevgisini sarsar!

   Bu eylemleri yapan Devlet Büyüklerimiz acaba bunun farkında değil mi?

   Kesinlikle farkındadırlar ancak onlar da bir an önce kotayı doldurup amirlerinin gözüne girmeyi kafaya koymuş olabilirler..

   Şu radar tuzaklarından bahsediyorum.

   Özellikle adliye tarafından ve Kalıcı Konutlar istikametinden gelip Eski Bolu Caddesine açılan Fiskomar yanındaki göbek.

   Buradaki kavşak zaten başlı başına bir mühendislik ve trafik ucubesi!

   Kalıcı Konutlar istikametinden gelen bir araç çarşı içine dönmek istiyorsa karşısında aslanlar gibi iki tane daha rakip buluyor!

   Çünkü hem D-100’den ayrılan, hem de mahalle içinden gelen iki yol daha Kalıcı Konutlar istikametinden gelen yolla birlikte kavşağa giriyor ve burada her an akıl almaz bir rekabet yaşanıyor! Çünkü bu üç girişten gelen araçlar her an göbeğin dört değişik istikametine dönme tercihi yapabiliyorlar.

   Hesabını siz yapın, girişte üç rakip aynı anda dört değişik istikamete dönmek durumunda!!

   Önce giren ipi göğüslüyor, istediği tarafa dönebiliyor tabii rakibi inatçı çıkmazsa..

   Özellikle bu üç giriş yolundan gelip çarşı içine dönmek isteyen biraz hızlı davranıp öncelikle Eski Bolu Caddesi’ne dönebilirse, inanın döndüğüne bin pişman oluyor!

   Çünkü hemen döner dönmez yüz metre önünde RADAR canavarı ile Devlet kendisine tuzak kurmuş, çoluk çocuğunun rızkını elinden almak için bekliyor.!

   Sonuç: ver 160, 240, 345 TL radar cezası!

   Haydaaa, hani Devlet vatandaşın güveni huzuru için vardı?

   Bu sadece küçük bir örnek,

   Buna benzer birçok uygulama Düzce'nin caddelerinde neredeyse günün büyük bölümünde uygulanıyor.

   İlgililer görevini yapmasın demiyoruz, tabi ki yapsın, suç işleyen cezasını tabi ki çeksin,

   Bir vatandaş olarak bu durumdan yakınırken, meğer bizden daha dertli emniyet mensubu arkadaşlar da varmış.

   Onlar da bizim gibi çoluk çocuğunun rızkını devletin bütçe yasasında belirlediği gelir kalemlerine katkı sağlamak için heba etmiş.

   Biz neden yasalar uygulanıyor demiyoruz,

   Tabi ki kamu düzeni için yasalar istisnasız uygulanmalı,

   Ancak Devlet Vatandaşına tuzak kurmamalı, kuramamalı..

   Söz trafikten ve taşıttan açılmışken, Valilik binasında çalışan, özellikle bizim gibi maraba kesiminin elinde üç kuruşluk otoparkı vardı, onu da kilitçiler, bir adet uzaktan kumanda parasına elimizden aldı.

   Valilik binasında çalışıp arabanı personel için ayrılmış otoparka park edebilmen için,

   Kapıyı yapan firmaya ekstradan kişi başına 50 (elli) TL giriş haracı vermek zorundasın, yoksa sen bu otoparka arabanı park edemezsin!

   E bu aç-kapaların ihalesi yapılırken kurumlara verilmek üzere yeteri kadar uzaktan kumanda cihazı verilmedi mi?

   Yoksa ihale ile alınıp kurumlara verilen bu cihazlar yeteri kadar para kazanmadı da zararı telafi etmek için 50 (elli) TL’den çalışanlara cihaz satarak zarar doğrultulmaya mı çalışılıyor?

   Bu durum acaba ilgililerin beceriksizliğinden mi ortaya çıktı, yoksa işin içinde bilmediğimiz bir şey mi var? Bu da ayrı bir merak konusu.

   Eğer o otoparkları kullanan herkes 50 (elli)TL verip uzaktan kumanda cihazı aldıysa ilgililerden özür dilerim, yok  “çok maaş alanlara veya torpillilere biz verdik,  marabalar kendi parasıyla almak zorunda” diyorsanız bu işte bir terslik var derim…

   İlgililere duyurulur…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Vatandaş
    Vatandaş
    8.06.2013 15:02

    Sadece bunlarla kalsa yine iyi. Her köşe başını tutmuşlar gelenden otopark parası alıyorlar. Otopark dediğimde otopark olsa gam yemeyeceğim. Bildiğiniz yol kenarı çekiyorsunuz arabanızı pat hemen biri bitiveriyor başınızda. 3 tl otopark ücreti. Bu soygunculuktan başka bir şey değildir.