Acaba çok mu yanılmışız?

  • 5.04.2013

 

 

   Büyük lütuflar sonucu teveccüh ettiler Düzce'yi makus talihinden kurtarmak üzere taaaaa uzaklardan ilk defa Düzcemiz'e geldiler, hoş geldiler sefalar getirdiler, mucizeler dolu iyilik çantasıyla geldiler, iyi ki de geldiler!..

 

   Yoksa ne olacaktı bu Düzce'nin ve Düzceli'nin hali, Allah muhafaza.!

 

   Bunca yıldır bir sürü milletvekili geldi geçti, il başkanları geldi geçti, iktidar partisinin en güçlü olduğu birkaç ilden biri olduk ama bugüne kadar gelip geçenlerin çok büyük bölümü ya kendisinin ve yandaşlarının servetine servet katma telaşına düştü, ya da kendi kişisel ihtirasına yenik düştü.

 

   Sağlıkta, ekonomide, eğitimde Düzce hala Türkiye ortalamalarının çok altında.

 

   Mesela önceki dönemler için öyle bir siyasetçi profili çizildi ki,

 

   Öyle siyasetçiler geldi geçti ki,

 

   Mesela kendi partisinin Belediye başkanı hakkında Başbakan’a bile dosya takdim etti, (içeriğini bilmediğimiz için bir şey söyleyemiyoruz. Belki de sayın Belediye Başkanı'nın çok mucizevi hizmetler yaptığını, böyle devam ederse sayın Başbakan'ın koltuğunun bile tehlikede olduğunu filan yazmışlardır, günahı vebali başına)

 

   Mesela ön planda olmasa da arka planda ”Yığılca'nın yoları taştan, rant çıkardı beni baştan” dedirtti,

 

   Öyle ki “rant bizi ilgilendirmez biz yasaları uygulamakla mükellefiz” demek isteyen bürokratın bile bir gecede ayağını kaydırdılar.

 

   “İşim olmaz erkeğiyle dişisiyle beni ilgilendiren Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin nerede olması gerektiğidir” (ne demekse, ben de bir şey anlamadım, ama anlayanlar anlar)

 

  “Önemli olan kamu karı-zararı değil önemli olan bana ve yandaşlarıma rant kapısı aralayacak bürokratın görevde kalmasıdır” dedi.

 

  Düzceli bürokratları hiç istemedi, yetkili konumda Düzce'de bir tane kurumda bile Düzceli yönetici olmasını hazmedemedi,

 

  Yanlışlarını ve yandaşlıklarını yüzüne vuran takım arkadaşlarını bile her türlü etik dışı yöntemi kullandırarak harcadı.

 

  Bir özel işyerinde akşamları yalaka bürokratlarla ve kumpanyanın içindeki fırıldaklarla biraraya gelerek kamuda çalışanları; Komünist, Ülkücü, Bektaşi gibi fişlediler,dedikoduları ayyuka çıktı.

 

  Kamu çalışanlarını Hükümet-Sen üyesi olanlar (kullanıma müsait olanlar) ve Kamu Çalışanları Sendikalarına (onurlu, haysiyetli ekmeğinin ve emeğinin karşılığını almak derdinde olanlar) üye olanlar diye ikiye böldü, emeğinin karşılığını isteyenleri düşman ilan ettirdi. Kamuda kendi ihtirasları yönünde yandaş üretti, çalışma barışının bozulmasını sağladı, hükümet-sen'e üye olmayanları görevden aldırdı, sürgün ettirdi, onurlu, haysiyetli, kendi görevini adam gibi yapmaktan başka derdi olmayan kamu görevlisine envai çeşit baskı ve işkence yaptırdı.

 

   Öyle başarılı hizmetler yaptı ki,

   Hatta Düzce'nin sorunlarını Hükümetin yanı sıra bütün dünya duysun diye onlarca defa TBMM'ye önerge verdi, bu taleplerini TBMM kürsüsünden yüzlerce defa haykırdı. Sayesinde değil Türkiye, bütün dünya Düzce'nin ne durumda olduğunu, nelere ihtiyacı olduğunu öğrendi!..

 

   Mesela Düzce'nin en önemli sorunlarından biri ‘hastane’ sorununu iki nara attı çözdü, 13 yıl sonra inşaata başlandı, müteahhit firmada mükerrer iflaslar zuhur etmezse inşallah bitecek.

 

   Mesela kalıcı konutlar bağlantı yolunu bir çırpıda 12 yılda bitiriverdi!

 

   Yığılca Duble Yolu hizmete açılalı beş-altı yıl oldu!..

 

   Düzce'de on üç yıl önce deprem olduğuna dair hiçbir iz kalmadı, eğer tarih kitapları olmasa Düzce'de deprem olduğunu bizim gibi orta yaştaki nesil bile hatırlamayacak!..

 

   Hele şu Eyfel Kulesi ile aynı teknikle yapılmış teneke okullar ayrı bir mucize.!

 

   Eğitimdeki başarımız ortada!

 

   Daha sayılacak onlarca mucizevi başarıda pay sahibi olan siyasetçilere tabi ki çok ama çok ihtiyacımız var!

 

   Allah başımızdan eksik etmesin!

 

   Bir yıl öncede kaleme alınmış bu yazı bilin bakalım kimi veya kimleri müjdelemiş?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.