Nişantaşı havası Düzce’de

Kadife Butik, Nişantaşı havasını Düzce’ye taşıdı.. Kadifenin sahibi Özlem Peksüz, “Özellikle tek, en fazla iki adet ürünle, pişti olma şansını en aza indirmeye çalışıyorum” diyor..

Nişantaşı havası Düzce’de
16.10.2014 - 15:19

 

“Günün modasına uygun her tarz ürün bulmak mümkün…”

   Önceleri Düzce'de adını Butik Kafe olarak duyuran Kadife, bu kez Butik olarak, Kültür Mahallesi Konak Sokak'ta Düzceliler'in hizmetine açıldı.

   Bir taraftan Nişantaşı'ndaki dükkanları andıran bu küçük ama oldukça şık mağazada, satılan ürünlerin kalitesi göz kamaştırırken, ürünlerden sadece birkaç adet oluşu da kadınların “pişti olma” durumunu en aza indiriyor. Diğer taraftan da fiyatlarının abartıya kaçmaması Kadife'nin cazibesini oldukça arttırıyor.

   Kadife butik'in sahibi Özlem Peksüz'e, işyerinin tarzının biraz Nişantaşı'nda ki butikleri andırdığını ifade ettiğimizde, “Alışveriş dediğimde bir çok kadın gibi benim de aklıma ilk gelen yer Nişantaşı.. Minik, farklı konseptte dükkanlar sıcaklığı ve farklılığı ile göz dolduruyor.. Bende farklı olmasını istedim.. Bu yüzden biraz Nişantaşı havası var...” cevabını alıyoruz.

   İşte Özlem hanımla gerçekleştirdiğimiz söyleşimizin ayrıntıları..

   Gazete burasıdüzce: Sizi tanıyabilir miyiz?

   Özlem Peksüz: 1980 Düzce doğumluyum... Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler okudum... Bir süre İstanbul'da yaşadım.. Uzun süre üretim sektöründe kalite bölümünde çalıştım.. Bir süredir de kadın girişimci olarak ticaretle uğraşıyorum.

   Bu işe nasıl karar verdiniz ve başladınız?

   Her kadın gibi alışveriş yapmayı yeni dükkan ve mağazalar keşfetmeyi hep çok sevmişimdir. Sorumluluğumu aldığım bir işin sevdiğim, keyif aldığım ve sürekli inovasyon yenilik gerektiren bir iş olması beni her zaman motive etmiştir. “Düzce'de neden şık kaliteli farklı bir sokak butiği olmasın” dedim ve yapmaya karar verdim.

   Neden kadife..?

   Asaleti çağrıştıran, yumuşak, sıcak, şık, kalite akla ilk gelen kelimeler, “kadife” dendiğinde.. Kadife asil bir malzeme.. Nitekim 19'ncu yüzyıl saraylarında kadife stilleri ve ihtişamı bolca kullanılmıştır..

   Moda sektörüne gireli çok uzun zaman olmadı ama şu ana kadar beklediğiniz ilgiyi gördüğünüzü düşünüyor musunuz?

   Hangi sektörde olursa olsun kaliteli, farklı ve akılda kalacak bir iş yaparsanız ilgi ve takdir görmemeniz mümkün değil. Ben de şu anki durumdan oldukça memnunum.

“İTALYAN KALİTESİ İLE BERABER

ÇOK FARKLI ÜRÜNLERİMİZLE DE HİZMET VERİYORUZ..”

   Mağazanızda hangi tarzda kıyafetler satıyorsunuz? Kişiye özel tasarımlar da yapıyor musunuz? Fiyatlarınız nasıl?

   Kadife’de günün modasına uygun her tarz ürünler bulmak mümkün.

   İşin en zor ama keyifli yanı ise sürekli değişen ve yenilenen bir sektör oluşu.. Müşterinin ne istediğini bilmek ve ona göre iletişimi kurmak.

   Kişiye özel tasarımlar yapmaya en kısa zaman da başlayacağız. Şu an çalışmalarımız devam ediyor.

   Ayrıca İtalyan kalitesi ile beraber çok farklı ürünlerimiz ile de hizmet veriyoruz. Aksesuarda kaliteli marka çantalar, doğal ve kristal taşlar ile tasarım takılar oldukça beğenilen tercih edilen ürünler.

   Fiyatlarımız ise kalitesi ile gayet normal seviyeler de.

   Amacınız nedir? Hedef kitlenizi anlatabilir misiniz?

   Öncelikli amacım Düzce ye bir katkıda bulunabilmekti.. Tabı ki moda ve tasarım adına... “Hedef kitle” diye bir kategorizasyon yapmadım.. Herkesin bir şeyler bulabileceğini düşünüyorum.

“PİŞTİ OLMA ŞANSINI

EN AZA İNDİRMEYE ÇALIŞIYORUM..”

   Yaptığınız işi biraz anlatabilir misiniz?

   Yaptığım iş sokak butiği.. O dev kapalı AVMler düşündüğüm konseptte uygun bir yer değildi... Özellikle tek, en fazla iki adet ürünle, pişti olma şansını en aza indirmeye çalışıyorum. Seri olmaktansa aynı ürününün farklı renk alternatifleri olmalı. Hiçbir kadın aldığı ürününü başkasının üzerinde görüp pişti olmak istemez. Bu da ürün çokluğundan çok, çeşitliliğinin çıkarıyor ortaya. Ve farklı kaliteli seçenekler sunmaya çalışıyorum.

“BİRAZ NİŞANTAŞI HAVASI VAR!”

   Düzce'de bir sürü butik var. Bu rekabet korkutmadı mı sizi? Sizin diğer butiklerden farkınız nedir? Neden insanlar sizi tercih etsin?

   Her yerde her sektörden birçok işyerinin ve rekabetin olması bence gerekli zaten. Rekabetten korkanın iş yapması zor olsa gerek. Rekabet kaliteyi arttırır. Bence Kadife'nin merkezi bir konumda olması bir avantaj olacaktır..

   Tek, kaliteli ve farklı ürünlerini sunuyor oluşum önemli farktır.

   Çok yakın zamanda kişiye özel tasarımların da yapılacak olması farkımı hissettirecektir...

   Alışveriş dediğimde birçok kadın gibi benim de aklıma ilk gelen yer Nişantaşı.. Tamamen sokak butiği.. Minik farklı konseptte dükkanlar sıcaklığı ve farklılığı ile göz dolduruyor..

   Ben de farklı olmasını istedim.. Bu yüzden biraz Nişantaşı havası var... Böyle bir yer açarken örneklerini araştırdım, gezdim ve istediğim doğrultuda karar verdim...

   İnsanların farklı, şirin ve çok hoş bir yer olarak adlandırması beni çok mutlu ediyor..

“KENDİNİ TANIMAK VE NE İSTEDİĞİNİ BİLMEK ÖNEMLİ”

   Siz nereden alışveriş yaparsınız, sizin nasıl bir tarzınız var?

   Tarzıma uygun her yerden alışveriş yapabilirim. Kendini tanımak ve ne istediğini bilmek önemli... Tabi “tarzım ne” derseniz sizleri Kadife'ye beklerim..

   Düzceli kadınların giyim stili hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce giyim konusunda kadınların yaptığı en büyük hata nedir?

   Özellikle Düzceli hanımlar olarak ayırmak istemiyorum, genel olarak tüm hanımların vücutlarını tanımadan giyindiklerini düşünüyorum..

   Sizce bir kadının dolabında olmazsa olmazları nelerdir?

   Muhakkak klasik düz siyah bir elbise olmalıdır.. İyi kalıp bir jean pantolon.. Blazer bir ceket.. Orijinal takılar bir kadının kurtarıcılarıdır, diye düşünüyorum..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • hayat
  hayat
  18.10.2014 16:26

  Başlangıç için çok iyi, düşünce çok iyi. Allah utandırmasın. Düzceli hanımların tercih edeceği bir marka olacağınıza eminim.

 • sevgi öztürk
  sevgi öztürk
  17.10.2014 16:35

  küçük ama kaliteli görünüyor, hayırlı uğurlu olsun. Düzcemize gerekliydi. en kısa zamanda uğrayacağım.

 • zeliha pak
  zeliha pak
  16.10.2014 16:31

  geçerken gördüm duramadım. çok şık bir butik. hayırlı olsun. ilk fırsatta ordayım :)

 • selma
  selma
  16.10.2014 15:48

  işte bunu duyduğuma çok sevindim özlem hanım. bir kıyafeti başkasının üzerinde görmek, heleki birde aynı mekanda bunu yaşamak korkunç oluyordu. bunu çok fazla yaşıyorduk düzcede. butiğinizde bunu çok fazla yaşamayacağımızı duymak gerçekten sevindirici. hayırlı olsun.