Kendi markamızı oluşturduk

Esnafımızı Tanıyalım” köşemizin bu haftaki konuğu “Bolacı Çiğköfte, Kırmızı Bolacı Döner” adlı işyerinin sahibi Emrah Pak.

Kendi markamızı oluşturduk
17.12.2014 - 16:38

 

(RÖPORTAJ-Süleyman ÖZBEK) (ESNAFIMIZI TANIYALIM)

   Pak bize, işyerinin Franchising olmadığını, kendi markalarını oluşturduklarını ifade ediyor.

   Emrah Pak ayrıca, öğrenciye özel indirim yaptıklarının da altını çizerek, “Öğrenciliğin bir takım zorlukları olduğunun farkındayız ve öğrenci kardeşlerimize destek vermek istiyoruz” diyor.

   Süleyman Özbek: Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

   Emrah Pak : Adım Emrah Pak Düzceliyim. 25 yaşındayım. Dumlupınar Üniversitesi İşletme mezunuyum. Burada kendi işimizi açmayı Allah nasip etti. Burada ustamızla beraber Bolacı Çiğköfte, Kırmızı Bolacı Döner adlı mekanımızı açtık.

   Franchising değiliz, kendi markamızı oluşturduk. Bir markanın arkasına sığınmadık. En iyisini en uygun fiyata sunmaya çalışıyoruz. Bu piyasada yerimizi almaya, kaliteli hizmet vermeye çalışıyoruz.

   Fiyatlarımız daha uygun. Promosyonlarımız var. Bu nedenle öğrenciler için daha uygun. Ayrıca hijyen konusunda kontrolü elimizde tutabiliyoruz. Kendi ustalarımız kendi ürünlerimiz var. Doğal ürünler kullanıyoruz. Ustalarımız Düzce de on beş yıldır tanınıyor. Kendimizin yiyemeyeceği hiçbir şeyi satmıyoruz. Kırmızı bolacılı diye bir de tavuk markası oluşturduk. Kendi özel sos ve dürümlerimizle İskenderun usulü döner sunuyoruz müşterilerimize. Bunların isim patentini de alacağız. Herkesi lezzetlerimizi denemeye davet ediyoruz. Ayrıca öğrenci kimliğini gösteren müşterilerimize tüm ürünlerimizde bir indirim sağlıyoruz. Öğrenciliğin bir takım zorlukları olduğunun farkındayız ve öğrenci kardeşlerimize destek vermek istiyoruz.

   Franchising olmaması size bir avantaj ya da dezavantaj sunuyor mu?

   Halkın belki bir kısmı hala bizim yerimizi markamızı bilmiyor, daha bir yıllık bir işletmeyiz. Geleceğe yönelik iyi planlarımız var. Biz isimle değil kaliteyle, lezzetle öne çıkmak istiyoruz.

                                                                                                                       

“KALDIRIM İŞGAL BEDELİ DE ÖDEYEBİLİRİZ..”

 

    Peki, bir esnaf olarak nasıl sorunlarla karşılaşıyorsunuz? Bu konularda çözüm önerileriniz nelerdir?

   En büyük sıkıntımız kaldırım yasağı. Duvara yapışık 60 cm lik masa koyamıyoruz camın önüne. Bir simitçi yılda bir kere vergi verirken biz her ay vergi veriyoruz.

   Gerekirse kaldırım işgal bedeli de ödeyebiliriz. Sayın başkanımla da ilerleyen dönemlerde görüşebilirsek bir orta yol bulabileceğimize inanıyorum. Belki de başkanımızın bundan haberi bile yoktur.

   Ama dediğim gibi ödemememiz gerekiyorsa kaldırım işgal bedeli de ödeyebiliriz. Hem belediyemizin kalkınmasını da destek sunmak istiyoruz. Zabıta kardeşlerimizin de iyi niyetli olduğunu, kendi işlerini yaptıklarını biliyorum. Onların da bu konuda biraz daha duyarlı olmalarını isterim.

 

KUYUMCUZADE YÜRÜYÜŞ YOLU OLSUN!

 

   Peki, sokağınızla ilgili neler söylemek istersiniz?

   İki sokağımız var, Spor Sokak ve Gaziantep. Süleyman Kuyumcuzade caddesinin yürüyüş yolu haline getirilmesini trafiğe kapatılmasını çok isteriz.

   İnsanların dolaşabileceği bir sokak daha olur. Burada ki yolun darlığı, arabaların varlığıyla beraber insanların yürüyüşünü zorlaştırıyor. En azından belli saatlerde yolun yürüyüş yolu haline getirilmesini isteriz.

   Son olarak okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

   Bolacı Çiğköfte Kırmızı Bolacı Döner olarak halkımıza, ustalarımıza ürettirdiğimiz günlük çiğköfteyi ve günlük ürettiğimiz döneri denemelerini öneriyoruz.

   Bizde yarına ürün kalmaz, satabileceğimiz kadar üretiyoruz. Konuklarımızın da hijyene önem verdiğini biliyoruz. Koruyucu ve kimyasal maddeler kullanmayıp, kargolarda bekletilmeyen günlük çiğköfteler üretiyoruz. Denetlemelerden de hep alnımızın akıyla çıktık. Halkımız kendini zehirlememek için ne yediğini bilmeli.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.