Ulaşım pahalı!

Genç Bakışın konuğu Safiye Büşra Çelik, “Öğrencilerin gelir durumuna bakarsak, Düzcede fiyatların yüksek, öğrencilere yönelik kampanyaların az olduğunu söyleyebilirim. Ulaşım ise yine çok pahalı” diyor.

Ulaşım pahalı!
17.12.2014 - 16:46

 

   (RÖPORTAJ-Büşra Canan CANDAN)

   Genç Bakış köşesinin bu haftaki konuğu Düzce Üniversitesi öğrencilerinden Safiye Büşra Çelik.

   Büşra bize kentteki pahalı yaşamı anlatırken, bunu kenti yönetenlerin bir araya çözebileceklerini, öğrenciye özel fiyatlar olması gerektiğini belirtiyor.

   Safiye Büşra Çelik, öğrencilerin kent merkezine gelebilmeleri için bu sorunun öncelikle çözülmesi gerektiğine inanıyor. 

   Büşra Canan Candan: Sizi tanıyabilir miyiz?

   Safiye Büşra Çelik: Kütahyalıyım ve Sosyal Hizmet ikinci sınıf öğrencisiyim. İki senedir de Düzce'deyim.

   Düzce'ye gelmeden önceki beklentileriniz nelerdi?

   Kütahya'nın ilçesinden geldiğim için zorlanmadım alışmakta. Hemen hemen tüm beklentilerimi karşılayan bir şehir. Tabi ki eksiklikleri var fakat bunların da zamanla tamamlanacağını düşünüyorum. Geçen seneye göre bile farklılıklar, ilerlemeler mevcut.

FİYATLAR YÜKSEK, KAMPANYALAR AZ!

   Bize burada yaşadığınız sorunlardan ve çözüm önerilerinizden bahseder misiniz?

   Düzce'de yine de yeteri kadar sosyal aktivite olmadığını düşünüyorum. Tiyatroların, konserlerin yapılması insanları şehir merkezine çekecek ve öğrenci şehri havasını verecektir. Bu durum esnaflar için de çok iyi sonuçlar doğuracaktır.

   Öğrencilerin gelir durumuna bakarsak, Düzce'de fiyatların yüksek, öğrencilere yönelik kampanyaların az olduğunu söyleyebilirim. Ulaşım ise yine çok pahalı.

   Öğrencileri Düzce Merkezine çekmek için burayı daha uygun hale getirmek, şehrin yöneticilerinin bir araya gelerek sağlayabileceği bir şey diye düşünüyorum. Herkes elini taşın altına koyarsa, Düzce hak ettiği konuma bir an önce yükselecektir.

   Düzce'nin sevdiğiniz yönlerinden bahseder misiniz?

   Her şeyden önce sıcak halkıyla, yeşiliyle, yazları temiz havasıyla inanılmaz güzel bir şehirden bahsediyoruz.

   Ayrıca konumu itibariyle şehirler arası ulaşımda da çok iyi bir durumda. İş imkanları ise çok geniş. Tüm bunlar iyi değerlendirilirse Düzce'yi bir cazibe merkezi haline getirebilir.

   Üniversite bittikten sonra bu şehirde kalmayı düşünüyor musunuz?

   Hayır düşünmüyorum. Hedeflerim gereği başka bir şehirde iş hayatına atılmayı düşünüyorum. Bu şehir Marmara Bölgesinde olacaktır.

DEĞER ÜRETEN ÜNİVERSİTE..

   Bize burada yaşadığınız sorunlardan ve çözüm önerilerinizden bahseder misiniz?

   Düzce'de yine de yeteri kadar sosyal aktivite olmadığını düşünüyorum. Tiyatroların, konserlerin yapılması insanları şehir merkezine çekecek ve öğrenci şehri havasını verecektir. Bu durum esnaflar için de çok iyi sonuçlar doğuracaktır. Öğrencilerin gelir durumuna bakarsak, Düzce'de fiyatların yüksek, öğrencilere yönelik kampanyaların az olduğunu söyleyebilirim. Ulaşım ise yine çok pahalı.

   Öğrencileri Düzce Merkezine çekmek için burayı daha uygun hale getirmek, şehrin yöneticilerinin biraraya gelerek sağlayabileceği bir şey diye düşünüyorum. Herkes elini taşın altına koyarsa, Düzce hak ettiği konuma biran önce yükselecektir.

   Düzce'nin sevdiğiniz yönlerinden bahseder misiniz?

   Her şeyden önce sıcak halkıyla, yeşiliyle, yazları temiz havasıyla inanılmaz güzel bir şehirden bahsediyoruz. Ayrıca konumu itibariyle şehirler arası ulaşımda da çok iyi bir durumda. İş imkanları ise çok geniş. Tüm bunlar iyi değerlendirilirse Düzce'yi bir cazibe merkezi haline getirebilir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • vadandaş
    vadandaş
    24.12.2014 16:12

    hanfendi ulaşım pahalıysa kendi memleketine git bir zahmet